کیک پوند لیمویی

13 شهریور 1399   soodabeh   مطالب و مقالات / آشپزی   0 نظر   105 بازدید   |

کیک پوند لیمویی با طعم لیموست که این طعم را از وجود اسانس لیمو و رنده پوست لیمو بهره می‌گیرد. برای براق کننده هم از رنده پوست لیمو و آب لیمو توامان استفاده می‌شود تا طعم لیمویی آن کامل شود. کیک پوند یکی از کیک‌های پایه و مشهور است که اساس آن بر ۱ پوند بودن وزن تمامی مواد اصلی بنا نهاده شده است. 

کیک پوند لیمویی


مواد لازم
کره: ۱/۲ پیمانه، نرم شده
شکر: ۱ پیمانه
تخم‌مرغ: ۳ عدد
رنده پوست لیمو: ۱ قاشق چای‌خوری
اسانس وانیل: ۱ قاشق چای‌خوری
آرد: ۱ و ۳/۴ پیمانه
نمک: ۱/۲ قاشق چای‌خوری
جوش‌شیرین: ۱/۴ قاشق چای‌خوری
خامه ترش: ۱/۲ پیمانه


آیسینگ
پودر شکر: ۳/۴ پیمانه
رنده پوست لیمو: ۱/۲ قاشق چای‌خوری
آب لیمو: ۱ قاشق غذاخوری

طرزتهیه
۱. فر را با حرارت ۱۷۵ درجه سلسیوس گرم کنید. دو قالب لوف را چرب کرده و آردپاشی کنید.

۲. در کاسه‌ای بزرگ، کره و شکر را خوب بهم بزنید تا زمانی که سبک و نرم شود. تخم‌مرغ‌ها را یکی یکی اضافه کنید و هر بار بهم بزنید. رنده پوست لیمو و اسانس لیمو را اضافه کرده و بهم بزنید. در کاسه‌ای دیگر آرد، نمک و جوش‌شیرین را مخلوط کنید. آن را همزمان با خامه ترش به صورت بخش‌های جداگانه به مخلوط کره اضافه کنید و همزمان با همزن بزنید.

۳. خمیر کیک را داخل دو قالب آمده شده بریزید. کیک‌ها را به مدت ۳۵ تا ۴۰ دقیقه بپزید یا تا زمانی که وقتی خلال دندان در مرکز کیک فرو می‌کنیم، تمیز بیرون بیاید.

۴. در کاسه‌ای کوچک، مواد آیسینگ را با همزن خوب بهم بزنید. آن را با قاشق روی کیک‌ها بریزید.

نکات
برای فریز کردن کیک: در صورتی که می‌خواهید کیک را فریز کنید، آیسینگ درست نکنید. کیک خنک شده را داخل سلفون سپس داخل فویل آلومینیوم بگذارید سپس فریز کنید. موقع استفاده، آن را به دمای اتاق برسانید. آیسینگ را طبق دستور آماده کنید.
در صورت استفاده از لوف بزرگ: مواد کیک را آماده کنید و داخل قالب ۲۰ در ۷ سانتی بگذارید. کیک را در فر گرم شده با حرارت ۱۷۵ درجه سلسیوس به مدت ۴۰ تا ۴۵ بپزید.

0
0
0
0 نفر

0 نظر

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.