آرژانتین بین آند (رشته کوه) در غرب و اقیانوس اطلس جنوبی در شرق و جنوب واقع شدهاست. این کشور از شمال با پاراگوئه و بولیوي، از شمال شرق با برزیل و اروگوئه، و از جنوب و غرب با شیلی مرز مشترك دارد.

جاذبه های گردشگری و توریستی آرژانتین


اطلاعات عمومی
زبان رسمی: اسپانیایی، واحد پول: پزو، شهرهای مهم: بوینس آیرس، کوردوبا، توکومین، لاپلاتا

ویژگی های فرهنگی و اجتماعی

- ادیان و مذاهب
دین رسمی مردم آرژانتین رومان کاتولیک است و ادیان و مذاهب دیگر از جمله مسلمان نیز در این کشور وجود دارد. فعالیت مذهبی برای کلیه ادیان در آرژانتین آزاد بوده و هیچگونه محدودیتی ندارد.

- اقتصاد
آرژانتین یکی از عمده تولید کنندگان گوشت گاو و گوسفند، پشم و گندم در جهان است. همچنین میوه انگور از محصولات مهم شمال غرب این کشور به حساب می آید.

جاذبه های گردشگری و توریستی
پورتو ایگوازو شهري مرزي در ایالت میسیونز آرژانتین است و پنجمین شهر بزرگ این ایالت محسوب می شود. آبشارهاي ایگواسو تنها 18کیلومتر از این شهر فاصله دارند و به همین دلیل صنعت توریسم این شهر بسیار پر رونق می باشد.

آب و هواي پورتو ایگوازو مرطوب نیمه حاره ایست و ماه نوامبر، بارانی ترین ماه سال در این شهر محسوب میشود که مقدار جریان آب آنها سه برابر آبشار نیاگارا برآورد شده است.

در طول پنج شبی که ماه کامل است، در پارك ملی ایگواسو تورهایی همراه با راهنما برگزار میشود که شامل سفري کوتاه با قطار و راه پیمایی بر روي پل هاي پیاده رو تا سکویی که بر روي گلوگاه شیطان قرار دارد می شود.

تاریکی شب، صداي حیوانات مختلف در جنگل، صداي آبشار و رنگین کمانی که توسط نور ماه و قطرات آبشار شکل گرفته فضایی بسیار خیره کننده را به وجود می آورند.

جاذبه های گردشگری و توریستی آرژانتین


معادن واندا
معادن سنگ هاي قیمتی واندا در 47کیلومتري پورتو ایگوازو قرار دارند. راهنماها به شما درباره نوع و جنس سنگ ها و انرژي مثبتی که برخی سنگ ها دارند توضیح خواهند داد. در این مکان یک مرکز خرید، اشیاء دکوراتیو، جواهرات، سنگ هاي کریستال و غیره را به فروش میرساند.

قبرستان ریکولتا
اولین توقفگاه هر توریستی در بوینس آیرس، قبرستان ریکولتاست. هنرمندان بسیاري این قبرستان بسیار مشهور را محلی مسحور کننده میدانند. بسیاري از رئیس جمهورها، دیکتاتورها، نویسندگان، افسانه ها و قهرمانان در این شاهکار عظیم معماري و مجسمه سازي دفن شده اند. 

دروازه هاي ورودي این قبرستان که وسعتی بیش از 5 هکتار دارد به سبک نئوکلاسیک با ستون هایی یونانی هستند و آرامگاه هاي مرمري زیبایی که با مجسمه هاي زیبا تزئین شده اند نمایی خیره کننده به قبرستان داده اند. قبرستان ریکولتا از جمله قبرستان هاییست که تنها تاریخ مرگ بر روي قبرهاي آن حک میشود نه تاریخ تولد.

جاذبه های گردشگری و توریستی آرژانتین


کاسا روسادا
کاسا روسادا یا کاخ صورتی محل رسمی اقامت و دفاتر کار رئیس جمهور آرژانتین میباشد. کاسا روسادا در انتهاي شرقی پلازا دي مایو، میدانی بزرگ که از سال 1580پایه هاي بوینس آیرس در آن بنا شد و توسط موسسات سیاسی بسیار مهم شهر و آرژانتین احاطه شده قرار دارد.

این ساختمان که در سال 1882به دستور رئیس جمهور خولیو آرجنتینو روکا ساخته شد مملو از گنجینه هاي ملی شامل اتاق مجسمه هاي نیم تنه مرمري رئیس جمهورهاي گذشته، پلکان ایتالیا و موزه کاسا روسادا می باشد.

پلازا دي مایو یا میدان بزرگ
پلازا دي مایو همیشه نقطه مرکزي شهر محسوب میشده و هم اکنون نیز اجراهاي فی البداهه تاریخی بسیاري هر هفته دراین میدان به اجرا در میاید. این مکان عمومی در مقابل کاسا روسادا یا کاخ صورتی قرار دارد. کابیلدوي قدیمی و کلیساي جامع نیز در این میدان واقع شده اند.

بهترین راه دیدن این جاذبه ها، همراه شدن با تورهاي روزانه بوینس آیرس می باشد.

جاذبه های گردشگری و توریستی آرژانتین


ستون هرمی شکل بوینس آیرس
ستون هرمی بوینس آیرس با ارتفاعی حدود 68متر سمبل ملی شهر و مردم آن است. این ستون در سال 1936به مناسبت چهارصدمین سال تاسیس شهر در میدان جمهوري، مکانی که پرچم آرژانتین براي اولین بار برافراشته شد بنا شد.

بدنه خاکستري این ستون که مکانی براي اجراي فعالیت هاي فرهنگی و رویدادهاي دیگر است، توسط بازارها و ساختمان هاي بلند اطراف آن احاطه شده است.

سن تلمو
سن تلمو با معماري اسپانیایی، رستوران ها و اجراهاي سنتی خود، منحصر بفردترین منطقه بوینس آیرس است. در خیابان هاي سنگفرش شده ین منطقه مغازه هاي عتیقه فروشی و تاریخچه تانگو را میتوانید مشاهده کنید.

بعد از ظهر یکشنبه ها، پلازا دورگو مملو از غرفه هاي صنایع دستیست و این میدان تاریخی به یک میلونگا یا صحنه تانگو تبدیل میشود. این منطقه را میتوان بخش هنري شهر بوینس آیرس محسوب کرد.

کامینیتو
کامینیتو منطقه ایست که از سه خیابان که در امتداد رود لا بوکا به هم میپیوندند تشکیل شده است. ساختمان هاي این منطقه توسط هنرمندي به نام خوان کوینکلا بنیتو، با رنگ هاي مختلف شاد و با طراوت نقاشی شده اند و این منطقه را به یکی از چشم نواز ترین جاذبه هاي بوینس آیرس تبدیل کرده است.

با قدم زدن در خیابان هاي کامینیتو، کافه ها، صنایع دستی و توریست هاي بسیاري را می توانید مشاهده کنید.

جاذبه های گردشگری و توریستی آرژانتین


فلورالیس جنریکا
فلوریس یا فلورالیس جنریکا یکی از مشهورترین سمبل هاي بوینس آیرس است. این گل فلزي 6گلبرگی که در سال 2002 توسط معمار مشهور، ادواردو کاتالانو به شهر اهدا شد، در مرکز میدان سازمان ملل در استخري 40 متري و منعکس کننده قرار دارد.

جنریکا به معنی کلی میباشد و نشان از آن است که این گل سمبل تمام گل هاي دنیاست، اما شکی نیست که سازه این گل، سمبلی قدرتمند و مدرن از تکنولوژي و طبیعت است. ابعاد گلبرگ هاي این گل 13 در 7 متر است و 4 پرچم در وسط آن، کامل کننده گل می باشد.

پارك سوم فوریه
این پارك که به جنگل هاي پالرمو نیز مشهور است، پارکی شهري به مساحت 25 هکتار است که در پالرموي بوینس آیرس قرار دارد و به خاطر بیشه زارها، باغ هاي جانورشناسی، باغ هاي گیاه شناسی، پلازا ایتالیا، دریاچه ها و باغ هاي رز خود بسیار مشهور است.

طارمی آندلسی و بناي یادبود اسپیناردز، پیست دوچرخه سواري و آسمان نماي گالیلو گالیله با معماري مدرنش، از جمله جذابیت هاي این پارك محسوب میشوند.

منبع: کتاب اطلاعات توریستی کشورهای جهان
گردآوری و تنظیم: رضا فریدون نژاد


1
0
1
2 نفر

0 نظر

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.