اتریش یکی از کشورهاي اروپاي غربی است. حدود ٪60 این کشور را رشته کوههاي آلپ شرقی شامل می شوند.
 
این کشور از شمال با آلمان و جمهوري چک، از شرق با اسلوواکی و مجارستان، از جنوب با ایتالیا و اسلوونی و از غرب با سوئیس و لیختنشتاین هم مرز است. 
 

جاذبه های گردشگری و توریستی اتریش


اطلاعات عمومی

زبان رسمی: آلمانی، واحد پول: یورو، پایتخت: وین، شهرهای مهم: گراتس، سالزبورگ، لینتس، اینسبروک
 

آب و هوا

اتریش از جمله مناطق آب و هوایی معتدل محسوب می شود. شرق کشور خشک تر از غرب آن است و بطورکلی در زمستان سردتر، در تابستان گرمتر و در عین حال مرطوب تر از نواحی آلپی است، نواحی که بیش از 3000 متر ارتفاع دارد و در تمامی سال پوشیده از برف است.
 

ویژگی های فرهنگی و اجتماعی

ادیان و مذاهب: در سال 2002میلادي ٪74٫1جمعیت اتریش کاتولیک ٪4٫6پروتستان بودند که جز دینهاي رسمی این کشورند.
 

جاذبه های گردشگری و توریستی اتریش

جاذبه های گردشگری و توریستی

قصر پادشاهی هوفبورگ

کاخ سلطنتی هوفبورگ در یکی از جاذبه های عالی و بی نظیر شهر می باشد. این کاخ عمارت رسمی برای اقامت خانواده های سلطنتی هابسبورگ بوده است.
 
ساخت این کاخ باشکوه در چندین مرحله صورت گرفته است و بخش هایی در طول زمان به مجموعه اصلی افزوده شده اند مانند اصطبل ها، کتابخانه و مدرسه سوارکاری اسپانیایی این مجموعه بزرگ توانسته است قدرت و ثروت بسیار زیادی برای خاندان هابسبورگ به دست آورد.
 
ورودی کاخ سلطنتی، میدانی به نام مایکلر پلتز می باشد که گردشگران می توانند از مجموعه آپارتمان های سلطنتی، موزه ها و همچنین از مجموعه درخشان و زیبای سیلور بازدید کنند.
 
گفتنی است که مجموعه سیلور کاخ سلطنتی بیش از هفت هزار قلم ظروف تشریفاتی دارد که مربوط به دربار سلطنتی است.
 
مسافران هنگام بازدید از این مجموعه توریستی بهتر است که جاذبه های دیگر در اطراف این مجموعه مانند کلیسای کوچک سلطنتی، موزه تاریخ طبیعی، کتابخانه ملی اتریش و مدرسه سوارکاری اسپانیایی را نیز بازدید کنند.
 

جاذبه های گردشگری و توریستی اتریش

خانه اپرای ملی وین

با گذر از رینگ اشتراس در شهر وین جاهای دیدنی بیشماری را می توانید ببینید. یکی از جاذبه های این مسیر، اپرای ایالتی وین می باشد. ساختار این ساختمان اپرا در قرن 19 میلادی به سبک نئو رنسانسی طراحی و احداث شد.
 
راه پله های مرمری و سقف های نقاشی و طراحی شده، اپرای ایالتی وین را به یک جاذبه ی گردشگری واقعی تبدیل نموده است. 
 

جاذبه های گردشگری و توریستی اتریش

قصر میرابل در سالزبورگ

این کاخ که مردم محلی آن را به نام محلی شلوس میرابل می شناسند توسط شاهزاده اسقف اعظم ولف دیتریچ برای هدیه به معشوقه اش در اوایل قرن 16 میلادی ساخته شد.
 
بازسازی های زیاد و مهمی در قرن 17 صورت گرفت و طراحی داخلی با معماری باروک تزئین و آراسته گردید. فضای داخلی کاخ مملو از سنگ های مرمری، گچکاری و نقاشی های دیواری بسیار بزرگ است.
 
زیبایی سالن مرمری، این کاخ را به مناسب ترین مکان برای تصاویر عروسی در شهر تبدیل کرده است. باغ های اطراف نیز شگفت انگیز می باشند و مجموعه ای بزرگ از مجسمه های معروف جهانی را می توان تماشا کرد.
 

جاذبه های گردشگری و توریستی اتریش

کلیسای سنت استفان

اولین چیزی که در لحظه‌ی ورود به کلیسا نظر شما را جلب می‌کند، سقف باشکوه و کاشی‌کاری‌شده‌ی کلیسا و درجه‌های نظامی و عقاب‌های اتریشی هستند.
 
در داخل کلیسا سکوی خطابه‌ی گوتیک، که بر فراز شبستان قرار گرفته است و در سال ۱۵۱۵ توسط آنتون پیلگریم ساخته شد، از دیگر جاذبه های این کلیسا است.
 
نرده‌های سکوی خطابه کلیسا نیز در نوع خود بی نظیر است. در طول این نرده می‌توانید مجسمه‌ی سمندرها و وزغ‌هایی را ببینید که در حال مبارزه در نبرد ابدی خیر و شر هستند.
 
محراب باروک در انتهای شبستان تصاویر سنگسار شدن سنت استفان را نشان می‌دهد. در سمت چپ صدر کلیسا یک محراب قرار دارد که قدمت آن به سال ۱۴۴۷ میلادی باز می‌گردد.
 
در سمت راست صدر کلیسا مقبره‌ی رنسانسی و سنگیِ قرمز رنگِ فردریک سوم قرار گرفته است.
 
قصر شنبرون در وین، قصر بلودر در وین، ساختمان پارلمان اتریش، بناي یادبود موزارت در وین، موزه تاریخ طبیعی وین، کتابخانه ملی اتریش، کلیساي جامع سالزبورگ در سالزبورگ، قصر امبراس در اینسبروك، قصر اگنبرگ در گراتس، قلعه و برج ساعت بر فراز کوه در گراتس و... از دیگر جاذبه های این کشور زیبای اروپایی است.
 
گردآوری و تنظیم: رضا فریدون نژاد
 

0
0
0
0 نفر

0 نظر

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.