چیز کیک کاراملی

13 آذر 1399   soodabeh   مطالب و مقالات / آشپزی   0 نظر   233 بازدید   |

چیزکیک یکی از محبوب‌ترین کیک‌های حال حاضر می‌باشد که هر نوع آن به خودی خود طعم منحصر به خود را دارد. فلن کیک نیز از آن دسته کیک‌های پر طرفدار است. ترکیب این دو با یکدیگر، یعنی فلن کیک و چیز کیک یک چیز به یادمدنی خواهد شد.

چیز کیک کاراملی


مواد لازم چیز کیک کاراملی
پنیر خامه‌ای ۲۰۰ گرم
۱ و نیم فنجان شکر
۱ قاشق غذاخوری پوست پرتقال
۶ عدد تخم مرغ
وانیل
۱ فنجان خامه سفت

مواد لازم جهت کارامل
۱ و نیم فنجان شکر
نصف فنجان آب
۱ قاشق غذاخوری آب لیموی تازه

طرزتهیه چیز کیک کاراملی
مرحله اول
برای درست کردن کارامل، ابتدا در یک کاسه نسبتا بزرگ، شکر، آب و آب لیمو را ترکیب کنید. ترکیب را روی شعله بسیار زیاد قرار دهید تا شکر به خوبی آب شود. سپس مایع حاصل را در یک ظرف کیک بریزید و سعی کنید این ترکیب به تمام تابه برسد. سپس این ترکیب را گوشه‌ای بگذارید تا سرد شود.

مرحله دوم
پیش از آغاز کار چیز کیک، ابتدا فر را روشن کرده و درجه حرارت آن را روی ۳۲۵ قرار دهید.

مرحله سوم
در یک همزن، پنیر خامه‌ای را اضافه کید و سپس با دور کند همزن آنقدر پنیر را هم بزنید تا صاف شود. سپس شکر، وانیل و پوست پرتقال را نیز اضافه نمایید سپس مجددا هم زدن را شروع کنید و تا ترکیب جدید نیز صاف نشده به هم زدن ادامه دهید.

مرحله چهارم
تخم مرغ‌ها را بشکنید؛ و سپس یکی یکی به ترکیب اضافه کنید و به خوبی هم بزنید.

مرحله پنجم
ترکیب را روی یک شعله بسیار کم قرار دهید و سپس خامه سفت را به آن اضافه کنید و هر ۳۰ ثانیه یکبار به هم بزنید تا ترکیب صاف و شل باشد. سپس آن را از روی شعله برداشته و روی کارامل سرد شده بریزید.

مرحله ششم
داخل ظرفی آب بریزید و ظرف چیز کیک را داخل آب قرار داده و در فر بگذارید. پس از ۱ ساعت از فر خارج کنید و آن را به یخچال منتقل کنید تا به خوبی گرفته شود. دقت داشته باشید که حداقل باید ۴ ساعت در یخچال باشد.

مرحله هفتم
چیز کیک شما آماده استو می‌توانید آن را به صورت برعکس در ظرف قرار داده و سپس روی آن را مجددا کمی کارامل ریخته و آن را سرو کنید.

منبع: برترینها

0
0
0
0 نفر

0 نظر

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.