آبشار سنگان
آبشار سنگان با ارتفاعی حدود 42 متر در فاصله 20 کیلومتری شمال غربی تهران قرار گرفته است.
سنگان روستایی کوهستانی در جاده کن در شمال غربی تهران است. سنگان یکی از دره های این ناحیه می باشد که در آن آب جاری است. تمامی این منطقه در طول این دره قرار گرفته و شامل چهار بخش می باشد. کوه های اطراف این ناحیه روستایی همیشه پوشیده از برف است.

جاذبه های طبیعت گردی تهران

آبشار دوقلو
آبشار دوقلو، یک آبشار فصلی در نزدیکی تهران و در مسیر اصلی توچال می باشد که از طریق ذوب شدن برف ها در فصل بهار و تابستان به وجود آمده است. این آبشار در ارتفاع 2700 متری از سطح دریا و در مجاورت پناهگاه شیرپلا و مسیر اصلی به سمت توچال قرار گرفته است. ارتفاع آبشار 20 متر می باشد.

جاذبه های طبیعت گردی تهران

آبشار پسنگ
آبشار پسنگ در مسیر پناهگاه شیربلا در شمال غربی دربند قرارداد این آبشار در دو طبقه نیمه بلند جاری شده و دارای آبی بسیار سرد است که از ذوب شدن برف های قلل بالا دست جاری شده است. معروف ترین آبشارهای پس قلعه تا شیرپلا عبارتند از آبشار پسنگ – آبشار دو قلو و آبشار دو قلو شیر پلا و همچنین آبشار رجب. این مسیر در چهار فصل بسیار زیباست. تازه برگ‌های بهاری، خنکای تابستانی، رنگ‌های گوناگون پاییزی و برف سپید و یکدست زمستانی آن هرکدام بیش از دیگری روح‌نواز، دل‌انگیز و چشم‌گیر است.

روستای برگ جهان
روستایی زیبا در حدود 50 کیلومتری تهران که در بهار و تابستان آب و هوای معتدل و مطبوع و در پاییز سرد است. زیبا‌ترین مناظر ممکن را در پاییز برگ جهان می‌بینید نه تابستان و بهار. درختان روستا در این فصل ترکیبی از رنگ‌های گرم نارنجی و زرد و قرمز و قهوه‌ای می‌شوند و ناخودآگاه گرما را مهمان وجودتان می‌کنند. اما رودخانه برگ جهان، از ارتفاعات اطراف روستای برگ جهان سرچشمه می‌گیرد و پس از پیوستن به رودخانه رودبار به سد لتیان می‌ریزد.

جاذبه های طبیعت گردی تهران

دشت لار
دشت لار در 70 کیلومتری شرق تهران و در دامنه رشته کوه های البرز قرار دارد دشت لار در واقع بزرگ‌ترین دره ایران است و با داشتن طبیعت زیبا، دریاچه، چشمه‌‏های فراوان و نزدیکی به قله دماوند، مورد علاقه طبیعت‌دوستان زیادی است. دشت لار به دشت شقایق‏‌ها معروف است، چرا که در بهار پر از گل‏های شقایق می‏شود و این مسئله خودش یکی از جاذبه‏‌های گردشگری این منطقه به شمار می‌‏آید.

جاذبه های طبیعت گردی تهران

به جز مناطق یاد شده کوه کلکچال، غار اسحاق، قله آبک، جنگل کارا، آبشار دوقلو، روستای کن، روستای افجه، غار گل زرد، آبشار ده تنگه، دره دو چناران و...... نیز از جاذبه های طبیعی و بکر اطراف تهران محسوب می شود که دیدن آنها خالی از لطف نیست.
منبع: کتاب جاذبه های گردشگری ایران
ناشر: آیتوریسما
0
0
0
0 نفر

2 نظر

  1. جاذبه های گردشگری فوق العاده زیباست و دیدنی وهمراه با طبیعت بکر سپاس بیکران از زحمات تان خانم کوکبیان عزیز موفق وموید باشید
  2. نقل قول: azadvari01
    جاذبه های گردشگری فوق العاده زیباست و دیدنی وهمراه با طبیعت بکر سپاس بیکران از زحمات تان خانم کوکبیان عزیز موفق وموید باشید

    ممنونم از نگاه و حمایت تون بزرگوار. smiley17
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.