منتظران موعود.درباره انتظار امام زمان(عج).انتظار مولابمان حضرت مهدی.درباره حضرت ولی عصر (عج). مهدی فاطمه درزمان غیبت.احادیث درزمان غیبت مولایمان مهدی فاطمه.روایات درزمان غیبت امام زمان.امام زمان درزمان غیبت.آشنایی باامام زمان سایت رسمی مجید اخشابی www.majidakhshabi.com
از روایات فهمیده میشود که تعداد قابل توجهی از سپاهیان مخصوص و ارتش حضرت مهدی (عج) از ایرانیان هستند و از آنان با تعبیرهای طرفداران سلمان فارسی اهل ری اهل مشرق زمین اهل خراسان گنج های طالقان یاران درفش های سیاه قمی ها سرخ رویان اهل فارس و ... یاد شده است...امام باقر (ع) میفرماید : نیروهایی با پرچم های سیاه - که از خراسان قیام کرده اند - در کوفه فرود می آیند و هنگامی که حضرت مهدی (عج) در شهر مکه ظهور می کند با آن حضرت بیعت می کنند .و نیز فرمودند : یاران حضرت قائم (عج) سی صد و سیزده نفرند و از فرزندان عجم (غیر عرب) می باشند . هر چند عجم به غیر عرب گفته می شود ولی به طور قطع ایرانیان را نیز در بر می گیرد .
بر اساس روایاتی دیگر در زمینه سازی عملیاتی که پیش از ظهور و به هنگام قیام حضرت مهدی (عج) صورت می گیرد ایرانیان نقش اساسی دارند و تعداد فراوانی از جنگ آوران را تشکیل می دهند .
در خطبه ای که حضرت علی (ع) درباره یاران حضرت مهدی (عج) و ملیت آنها ایراد کرده است نام برخی از شهرهای ایران ذکر شده است . اصبغ بن نباته می گوید : امیر مومنان (ع) خطبه ای ایراد کرد و در ضمن آن حضرت مهدی (عج) و یارانش را که همراه حضرت قیام می کنند بر شمرد و فرمود : از اهواز یک نفر از شوشتر یک نفر از شیراز سه نفر به نام های حفص یعقوب و علی . از اصفهان چهار نفر به نام های موسی علی عبدالله و غلفان از بروجرد یک نفر به نام قدیم از نهاوند یک نفر به نام عبدالرزاق از همدان سه نفر به نام های جعفر اسحاق و موسی از قم ده نفر که هم نام اهل بیت رسول خدا (ص) هستند ( و در حدیثی دیگر هجده نفر ذکر شده است ) از شیروان یک نفر از خراسان یک نفر به نام درید و نیز پنج نفر که هم نام اصحاب کهف هستنداز آمل یک نفر از جرجان یک نفر از دامغان یک نفر از سرخس یک نفر از ساوه یک نفر از طالقان بیست و چهار نفر از قزوین دو نفر از فارس یک نفر از ابهر یک نفر از اردبیل یک نفر از مراغه سه نفر از خوی یک نفر از سلماس یک نفر از آبادان سه نفر از کازرون یک نفر . سپس فرمود : پیامبر اکرم (ص) سی صد و سیزده نفر از یاران مهدی (عج) به تعداد یاران بدر را برای من بر شمرد و فرمود : خداوند آنان را در کم تر از یک چشم به هم زدن از مشرق و مغرب زمین در کنار کعبه گرد می آورد .

برداشت از کتاب (فرهنگ الفبایی مهدویت - موعود نامه - نوشته مجتبی تونه ای)

{ باتشکر از سرکار خانم لیلا ملکیان_مسئول بخش خوشنویسی}


محمدمهدی اصفهانیان
مسئول: انجمن میکس ومونتاز
و دین و اندیشه
ایمیل: mehdiesfehanian@yahoo.com
نام کاربری: mehdi esfehanian
Id یاهو: mehdi.esfahanian
0
0
0
0 نفر

0 نظر

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.