منتظران موعود.درباره انتظار امام زمان(عج).انتظار مولابمان حضرت مهدی.درباره حضرت ولی عصر (عج). مهدی فاطمه درزمان غیبت.احادیث درزمان غیبت مولایمان مهدی فاطمه.روایات درزمان غیبت امام زمان.امام زمان درزمان غیبت.آشنایی باامام زمان سایت رسمی مجید اخشابی www.majidakhshabi.com
شناخت آخر الزمان یا فرجام شناسی (Eschatologie) در ادیان یهود مسیحیت و زرتشتی نیز حائز اهمیت است . نگاهی به دردها و آلام بشر اندیشمند امروز و غربت او در زوال فطرت پاک آدمی چنین می نمایاند که در میان همه خواسته های ضد و نقیضش امروز یکی هست که همه در آن مشترکند همه اقوام و ملل یک صدا خواهان (آزادی اند)...در احادیث بسیاری آمده است که حضرت مهدی (عج) در آخر الزمان ظاهر می شود .
پیامبر اکرم (ص) بر فراز منبر فرمود : مهدی از عترت و اهل بیت من است او در آخر الزمان ظهور می کند .
و نیز فرمودند : مژده باد شما را به ظهور مهدی (عج) که او در آخر الزمان به هنگام سختی روزگار و فتنه و اختلاف و عدم امنیت می آید و خداوند به وسیله او زمین را پر از قسط و عدل می نماید.
امام باقر (ع) نیز می فرماید : دولت ما آخرین دولت هاست ...
پیامبر دست ها را به سوی آسمان برافراشت و گفت : خداوندا برادرانم را به من بنمایان . یکی از اصحاب گفت : مگر ما برادران شما نیستیم ؟ فرمود : نه شما یاران من هستید و برادران من کسانی هستند که در آخر الزمان می آیند و به من ندیده ایمان می آورند خداوند آنها را پیش از آنکه از صلب پدران به رحم مادران در آیند با نام خود و پدرانشان به من معرفی نموده است که استقامت هر یک از آنها از کندن خارهای گون در شب تاریک و به دست گرفتن آتش گداخته سخت تر است آنها مشعل هدایت هستند که خداوند آنها را از فتنه های تیره و تار نجات می بخشد .
روایات معصومین (علیها سلام) نشان می دهد :
1- با سپری شدن این دوران بساط زندگی دنیوی برچیده و مرحله ای جدید در نظام آفرینش آغاز می شود 2- آخر الزمان خود به دو مرحله کاملا متفاوت تقسیم می شود : دوران نخست که در آن انسان به مراحل پایانی انحطاط اخلاقی می رسد . دوران بعد عصر تحقق وعده های الهی به پیامبران و اولیای خدا است و با قیام مصلح جهانی آغاز می شود . کلیات عقاید مربوط به آخر الزمان تقریبا از سوی همه فرقه های بزرگ اسلامی پذیرفته شده است ولی در خصوص وابستگی این تحولات به ظهور مهدی (عج) و نیز هویت او اختلاف نظر وجود دارد .

بر گرفته از کتاب (فرهنگ الفبایی مهدویت - موعود نامه - اثر مجتبی تونه ای)

(با تشکر از همکاری خانم لیلا ملکیان )


 
محمدمهدی اصفهانیان
مسئول: انجمن میکس ومونتاز
و دین و اندیشه
ایمیل: mehdiesfehanian@yahoo.com
نام کاربری: mehdi esfehanian
Id یاهو: mehdi.esfahanian
0
0
0
0 نفر

0 نظر

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.