منتظران موعود.درباره انتظار امام زمان(عج).انتظار مولابمان حضرت مهدی.درباره حضرت ولی عصر (عج). مهدی فاطمه درزمان غیبت.احادیث درزمان غیبت مولایمان مهدی فاطمه.روایات درزمان غیبت امام زمان.امام زمان درزمان غیبت.آشنایی باامام زمان سایت رسمی مجید اخشابی www.majidakhshabi.com
کسی که انتظار قیام مصلح جهانی را دارد در واقع انتظار انقلاب و تحولی را دارد که وسیع ترین و اساسی ترین انقلاب های انسانی در طول تاریخ بشر است انقلابی که همه شئون زندگی انسان ها را شامل می شود انتظار همیشه از دو عنصر نفی و اثبات تشکیل می شود یعنی ناراحتی از وضع موجود و عشق و علاقه به وضعیت بهتر پس کسانی که در انتظارند اگر در ادعای خود صادق باشند باید این آثار در آنها آشکار شود:...
1- خودسازی فردی:منظر همیشه باید خودساخته و آماده باشد برای تحقق بخشیدن به چنین انقلابی مردانی بزرگ مصمم نیرومند و شکست ناپذیر و دارای بینش عمیق لازم است.

2-خودسازی اجتماعی:منتظر علاوه بر خودسازی خویش باید مراقب حال دیگران نیز باشد و علاوه بر اصلاح خویش به فکر اصلاح جامعه خود نیز باشد.

3-حل نشدن در فساد محیط:یکی از آثار انتظار عدم تسلیم در برابر آلودگی های جامعه است هنگامی که فساد فراگیر میشود و اکثر جامعه آلوده میشوند گاهی افراد پاک در یک بن بست روانی قرار میگیرند و از اصلاحات مایوس میشوند این نومیدی ممکن است آنان را به صورت تدریجی به فساد و همرنگی با محیط بکشاند تنها چیزی که میتواند در آنها روح امید بدمد و به مقاومت و خویشتنداری دعوت کند امید به اصلاح نهایی و ظهور مصلح جهانی ست.


4-پایداری در برابر رهبری های فاسد و مبارزه با فساد : هر کس سرگذشت دستگاه های جبار بنی امیه بنی عباس امویین اندلس سلاطین عثمانی و دیگر کسانی که بر جوامع مسلمان به اسم اسلام و حاکم مسلمان در هند ایران و... مسلط شدند بخوانند می فهمد که چه وضع نا امید کننده ای پیش آمد که هدف های واقعی و اصولی اسلام بیشتر از رسمیت افتاد و اصلا مطرح نبود تنها چیزی که مسلمانان را در برابر این وضعیت نگاه داشت و آنها را در حال اعتراض به اوضاع و تقاضای اجرای برنامه های اسلامی دلیر می کرد وعده های قرآن و پیامبر بود که : این دین از بین نمیرود و آینده برای اسلام است این وعده ها بود که مسلمانان را در برابر حوادثی مانند تسلط بنی امیه و... پایدار نگه داشت و مسلمانان را علیه آنان به جهاد بر انگیخت بنابر این مسلمان تسلیم ظلم و فساد نمی شود.


(با تشکر از خانم لیلا ملکیان)


محمدمهدی اصفهانیان
مسئول: انجمن میکس ومونتاز
و دین و اندیشه
ایمیل: mehdiesfehanian@yahoo.com
نام کاربری: mehdi esfehanian
Id یاهو: mehdi.esfahanian

 

0
0
0
0 نفر

0 نظر

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.