معجزه ذهن

30 تیر 1399   maryam.pourmohammadi   مطالب و مقالات / روانشناسی   1 نظر   993 بازدید   |

آیا تا کنون از خود پرسیده اید که بین افراد ثروتمند و فقیر یا افسرده و شاد و در کل بین انسان های موفق و ناکام چه تفاوتی وجود دارد؟ چرا اکثر مردم در بیماری، فقر و گمنامی زندگی می کنند و بعضی ها قله های پیروزی و موفقیت را یکی پس از دیگری فتح می کنند؟

اکثر مردم افراد موفق را خیلی خوش شانس تصور می کنند و نمی دانند که موفقیت و خوشبختی نیز مانند هرکاری در این جهان اصولی دارد.

کتاب معجزه ذهن


شکست تنها يک چيز را ثابت مي کند: اينکه اراده و قصدمان براي پيروزي کافي نبوده است
دلیل پیروزی انسان های موفق فقط آشنایی با این اصول و کاربرد دقیق آنهاست. به قول مارک تواین «موفقیت یک علم است، اگر اصولش را بدانی، نتیجه اش را به دست می آوری.»

اکثر مردم باور ندارند که می توانند موفق باشند و حتی آمادگی دریافت اصول ساده موفقیت را ندارند. دانشمندان معتقدند که یک انسان در حالت عادی فقط از 10% نیروها و استعدادهای خود استفاده می کند.

وقتی که شما بابخش عظیم قدرت خود آشنا شوید و آن را به کار بگیرید به گروه انسان های بزرگ خواهید پیوست. از کودکی به غلط به ما آموخته اند که برای رسیدن به آرزوهایمان فقط باید تلاش و تقلا کنیم.

قدرت اراده و تلاش جسمی در بالاترین حد خود فقط بخش اندکی از نیروهای شما را به کار می گیرد. تلاش جسمی بیش از حد به تنهایی، نه تنها شما را به آرزوهایتان نمی رساند، بلکه باعث از بین رفتن انرژی و ایجاد بیماریهای روحی و جسمی نیز می گردد. برای رسیدن سریع و آسان به آرزوها، باید از قدرت عظیم ذهن کمک گرفت.

قسمت های مختلف ذهن

1- ضمیر خود آگاه
این بخش فقط در هنگام بیداری فعال است و اعمال ارادی انسان را کنترل می کند و وظایفی چون تفکر، تجزیه و تحلیل، استدلال و تصمیم گیری را برعهده دارد.

2- ضمیر ناخودآگاه (شعور باطن)
این بخش عظیم ذهنی، همیشه (حتی در خواب) فعال است و تمام اعمال غیرارادی انسان را کنترل می کند. سیستم عصبی خودکار سمپاتیک و پاراسمپاتیک نیز زیر مجموعه ضمیرناخودآگاه است.

اکثر انسان ها اتفاقات بد و شکستهایشان را ناشی از بدشانسی یا تقدیر می دانند و حتی به اشتباه گمان می کنند که خداوند آنها را دوست ندارد. جالب است که بدانید مسئولیت بوجود آمدن بخش عظیمی از وقایع زندگی برعهده ضمیر ناخودآگاه است.

انسان های متوسط ضمیر ناخودآگاه را نمی شناسد و زمانی که با آن آشنا شوند و آن را به کار گیرند. دیگر متوسط نخواهند بود. تمام افراد بزرگ و موفق مانند دانشمندان، مخترعان ثروتمندان، شعرا، ورزشکاران نامی و… بگونه ای از ضمیر ناخودآگاه خود کمک گرفته اند.

این نیرو در تمام انسانها وجود دارد و نیازی به خلق آن نیست فقط کافیست نحوه به کارگیری آن را فرابگیرید. ضمیرناخودآگاه مانند یک دوربین فیلم برداری همیشه روشن است و تمام وقایع پیرامون انسان و هیجانات، احساسات و تجارب ناشی از آنها را حدود 5/4 ماه پیش از تولد (زمان دمیده شدن روح در بدن) تا امروز در خود ثبت کرده است.

از همان زمان الگوهای رفتاری انسان شروع به شکل گیری می کند. بنابراین بسیاری از خصوصیات، تصمیمات و اعمال امروز ما دستاورد تجربیات اولین سال های زندگی است.

حتی شکست های زندگی ما به دلیل وجود باورها و مسائل منفی در ناخودآگاه است .ضمیر ناخودآگاه مسبب تمام عادات مثبت و منفی انسان است. هرکاری مدتی تکرار شود.

درناخودآگاه ضبط شده وعادت رفتاری می شود. کلود بریستول می گوید: «همانقدر که خودآگاه منبع اندیشه است، ناخودآگاه منبع قدرت است.»ضمیر ناخودآگاه فقط برنامه هایی را اجرا می کند که به آن داده شده است، حتی اگر به ضرر شما باشد و اگر خودتان آن را برنامه ریزی نکنید.

توسط دیگران و شرایط محیط برنامه ریزی خواهد شد و بدون اینکه به خوب یا بد بودن آن توجهی کند، دقیقا آنها را به مرحله اجرا در خواهد آورد. پس آیا اگر کسی در گذشته خود شاهد اتفاقات بد و تجارب منفی بوده و این مسائل در ناخودآگاهش ضبط شده باشد و باعث ایجاد عادتها و باورهای منفی در او شده باشد، آیا باید تا آخر عمر محکوم به پذیرش این سرنوشت باشد؟ جواب منفی است و شما می توانید  تکنیک های نفوذ به ناخودآگاه را بیاموزید و عادات و باورهای مثبت را جایگزین باورها و عادات غلط و منفی کنید.

منبع: کتاب معجزه ذهن، نوشته مهندس مرتضی احمدی منش
0
0
0
0 نفر

1 نظر

  1. ali bod maryam khanom. baghiyash chi mishe????????

    ali bod maryam khanom. baghiyash chi mishe????????
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.