رنگ شناسی و شخصیت

10 بهمن 1397   maryam.pourmohammadi   مطالب و مقالات / روانشناسی   1 نظر   1 053 بازدید   |

مقاله،رنگ،رنگ شناسی،شخصیت شناسی،روانشناسی علمی سایت رسمی مجید اخشابی www.majidakhshabi.com
رنگ دلخواه شما نشانگر قدرتها و ضعفهای شخصیت شماست. انتخاب رنگها به ناخود آگاه انسان برمیگردد. به همین جهت روان شناسان از طریق رنگها و انتخاب آن توسط افراد مختلف به نقاط شخصیتی آنها دست می یابند. در مکانها و شرایط مختلف بر اساس مشاغل و موقعیت جغرافیایی انسانها از رنگهای خاصی برای پوشش استفاده میکنند. پس این موضوع خود دلیل آشکاری است برای اثبات این که رنگها مفاهیم و معانی مختلفی را میرسانند.


قرمز

اگر شما رنگ قرمز را میپسندید و اکثرا قرمز میپوشید شما انسانی رقابتی و بلند پرواز هستید و دوست دارید همیشه در مرکز توجه باشید. قرمز مظهر مدیریت و قدرت است. شما بر روی نتیجه و موفقیت تمرکز می کنید. فقط باید زمان بیشتری صرف گوش کردن و توجه به احساسات دیگران بکنید.

صورتی
اگر شما لباسهای صورتی زیاد میپوشید شما طبیعتی خونگرم و دوست داشتنی دارید. صورتی نشانه درک بالا و همدردی با دیگران است. هرچند شما ممکن است مثل بچه ها بدون عزم راسخ احتیاج به حمایت دیگران داشته باشید. روی هم رفته صورتی چون ادغام قرمز با حرارت و پاکی سفید است خصوصیات این دو را نیز شامل میشود.

نارنجی
اگر شما نارنجی میپوشید شما اهل عمل هستید و شایسته. نارنجی نماینده استقلال، خلاقیت و سازماندهی است. شما باید سعی کنید که بر دیگران چیره نشوید. نارنجی نمایانگر معنویت نیز میباشد.

زرد
کسی که دوست دارد فعال باشد و زندگی را تجربه کند زرد میپوشد. کسی که این رنگ را انتخاب میکند ذهن جالب و شخصیت مهیجی دارد. زرد نمایانگر سرزندگی، ارتباط و اعمال خود بخودی است. کسی که زرد را میستاید از هر شی تازه و مدرن استقبال میکند. فقط باید سعی کند که تضادها را هم از یاد ببرد.

سبز
کسی که رنگ سبز میپوشد آدم خیراندیشی است. او به زندگی نگاه میکند و ترجیح میدهد در کناره راه بایستد. سبز نمایانگر صلح و هماهنگی است. کسی که سبز را انتخاب میکند حساس و هنرمند است. اما بهتر است که رنگهای بیشتری به مداد رنگی زندگی خود اضافه کند تا بیشتر با دیگران در زندگی سهیم شود.

آبی
کسی که لباس آبی کم رنگ را انتخاب میکند حساس و باهوش است. آبی روشن نمایانگر تخیل خوب، خلاقیت و نگاه عملی به زندگی است. کسی که این رنگ را میپسندد باید سعی کند که توانایی آنالیز کردن را برای حل مشکلاتش به کار گیرد.
آبی تیره کسی را میطلبد که احساسات عمیق داشته باشد. کسی که تیزهوش و متکی به خود باشد. کسی که آماده برای مسئولیت پذیری و تصمیم گیری قاطع باشد. فقط باید سعی کند که خودش را با عواطف همراه کند که دچار افسردگی نشود. این رنگ رنگی جدی است که معمولا برای ارتش استفاده میشود.

بنفش
بنفش متعلق به انسانهایی با روح آزاد همراه با هوش شهودی است. کسی که دوست دارد قابلیت های دیگری از واقعیت ها و افکار غیر معمول استخراج کند. او اشتیاق بالا و خوش بینی زیادی دارد. فقط باید مواظب خودخواه شدن باشد.

قهوه ای
کسی که قهوه ای را میپسندد بسیار انسان متواضعی است. او راستگوست و یک زندگی معمولی را میگذراند. او به متعلقات زمین مثل غذا و نوشیدنی علاقه دارد. همچنین قدر یک همراه خوب را میداند.

سفید
شخصیت مثبت و موزون متعلق به کسی است که رنگ سفید را انتخاب میکند. زمانی که به بن بست میرسد شروع دوباره همه چیز را برایش ممکن می کند. این انسان بسیار متکی به خود است پس باید مواظب باشد که با دیگران زیاد در ارتباط باشد تا تنها نماند.

سیاه
یک انسان منضبط و قوی کسی است که به رنگ سیاه علاقه دارد. او ممکن است یکدنده باشد و اصلا انعطاف پذیر نباشد. سیاه نمایانگر قدرت و دفاع از هدفها است.

نویسنده: ندا رودباری 

0
0
0
0 نفر

1 نظر

 1. زندگی، اتفاق نادری است که برای برخی از زنده ها می افتد...
  حسرت واقعی را آن روزی میخوری که می بینی به اندازه سن و سالت زندگی نکرده ای
  بخشودن گذشته ات به معنای فراموشی آن نیست بلکه برای تغییر آینده ات هست
  گاهی خدا درها را می بندد و پنجره ها را قفل می کند
  حتما میخواهد تو را از طوفان بیرون حفظ کند
  خویشتن و مردم را هنگامی میشناسی که تنها شوی
  این پند را هرگز فراموش نمیکنم که
  ماندنی راهشو پیدا میکنه و رفتنی بهانه اش را...
  هیچ گاه با فکر و شعور و احساس دیگران بازی نکنید شاید در ظاهر پیروز شوید ولی برای همیشه آن فرد را از دست خواهید داد

  بهترین آینده بر پایه گذشته ای فراموش شده بنا نهاده می شود
  نمی توانی در زندگی به جلو حرکت کنی
  مگر اینکه گذشته را فراموش کنی

  به جای شمردن سالهای ززندگی تان
  فقط خاطرات خوبش را بشمارید

  تولد هر سال شما ، شانس جدیدی برای شروعی دوباره است

  در دشمنی دو رنگی نیست
  کاش دوستان هم چون دشمنان بی ریا بودند...
  رنگ بزن زندگی ات را با زیباترین رنگها اما خودت سفید باش که رنگ و ریا خصلت انسان های پاک طینت نیست.
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.