ترفندستان ترفندهای کامپیوتری Wild Cards چیست؟ کامپیوتر روشن هنگام رفتن برق سایت رسمی مجید اخشابی
کشیدن حروف و کلمات برای زیبا سازی متن تایپ شده

یکی از رایج ترین کارهایی که تایپیست های حرفه ای انجام میدهندکشیدن حروف و کلمات برای زیبا سازی متن تایپ شده است.شما نیز میتوانید با روش ساده زیر متون خود را در داخل ویندوز بکشید .

همانند این کلمه:
علــــــــــــــــــوم رایـــــــــــــــــــانه...برای این کار:

کافی است در هر مکانی از ویندوز ، زبان ویندوز را روی فارسی تنظیم کرده ، سپس حرف مورد نظر خود را تایپ کرده و کلیدهای ترکیبی shift+j را همزمان بفشارید.

کپی متن از اینترنت بدون اضافات در word

اگر شما هم زیاد ازاینترنت متن و مطلب کپی میکنید و در زمان انتقال این متون به برنامه word میبینید که این فونت ها بسیار نا مرتب است و فونت ها اشتباه است میتوانید از ترفند زیر استفاده کنید تا فونتهای شما از هر سایتی با هر شکل و قیافه ای داشت به شکل ساده و یکسان در برنامه word قابل کپی کردن و ذخیره کردن باشد .

کافی است پس از انتخاب کردن کل متن مورد نظر از هر سایت اینترنتی (با استفاده از ترکیب ctrl+a ) به برنامه word رفته و به جای زدن past یا معادلهای آن از کیبرد یا نوار ابزار برنامه word ، از منوی edit روی گزینه past special کلیک کنید و در کادر باز شده گزینه unformatted text را انتخاب و اینتر را بزنید.

با این کار متن با شکل ساده و با فونت و با تنظیمات پیش فرض خود word کپی میشود و دیگر شلوغ و پیچیده و دارای خط و خطوط درهم و ناجور نخواهد بود و هر زمان که خواستید میتوانید فونت آن را به حالت دلخواه در آورید.


ذخیره سازی اسناد با فرمت PDF در آفیس2007

برای ذخیره ی اسناد ایجادی خود در آفیس2007 افزونه SaveAsPDFandXPS را نصب بنمایید،سپس میتوانید بعد از ایجاد اسناد در هنگام ذخیره در مقابلsave as typeشما pdf یا XPS را برگزینید.


به همت : مرضیه بخشایی
مسئول روابط عمومی رادیو مهرآوا
مسئول انجمن های: کامپیوتر و فناوری اطلاعات ، دانستنی ها(موسیقی) ، تاریخ،اخبار اجتماعی ، تاریخ(کتابخانه) ، اجتماعی ، مناسبتها
ایمیل: bakhshaei2009@yahoo.com


0
0
0
0 نفر

0 نظر

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.