کیک زغال‌ اخته و نارگيل

1 مرداد 1400   Negin Bagherani   مطالب و مقالات / آشپزی   0 نظر   1 365 بازدید   |

کیک زغال اخته و نارگیل جمع خوشمزه و طعم لذت بخشی از متضادهاست. زغال اخته ی قابض و روغن نارگیل ملین! بی شک شیر سویا و روغن سبوس برنج هم کمک زیادی به این خاص بودن خواهند کرد.

کیک زغال‌ اخته و نارگيل


مواد لازم براي 12 نفر
روغن سبوس برنج: 250 ميلي‌ليتر 
تخم‌مرغ: 3 عدد 
شكر پودر شده: 225 گرم به‌علاوه مقداري اضافه‌تر براي سطح كيك 
عصاره وانيل: 2 قاشق چاي‌خوري 
آرد آماده كيك (داراي نمك و خميرمايه): 300 گرم 
‌پودر نارگيل: 50 گرم 
شير سويا: 175 ميلي‌ليتر 
زغال‌ اخته: 140 گرم به علاوه مقداري اضافه‌تر براي تزئين كيك 


طرزتهیه کیک زغال اخته و نارگیل
فر را تا دماي 180 درجه سانتي‌گراد گرم كنيد. قالب كيك را- كه در ميانه‌اش استوانه‌اي قرار دارد- چرب كنيد. روغن، تخم‌مرغ، شكر و وانيل را در كاسه بزرگي مخلوط كنيد. 

آرد را با پودر نارگيل مخلوط كرده، آرد مخلوط با پودر نارگيل و شير سويا را كم‌كم و به‌صورت يكي در ميان، به محتويات كاسه بزرگ بيفزاييد؛ اين كار را با اضافه كردن شروع كرده و با ريختن بقيه آرد به پايان برسانيد. 

يك چهارم مواد را در قالب ريخته، زغال‌اخته‌ها را داخل باقي‌مانده خمير ريخته (مقداري زغال‌اخته براي تزئين كيك كنار بگذاريد) و بعد بقيه خمير را هم داخل قالب بريزيد. 

در دمای180 درجه سانتي‌گراد قالب كيك را بين يك ساعت تا 75 دقيقه در فر بگذاريد؛ اگر احساس كرديد رنگ كيك خيلي سريع قهوه‌اي شده، رويش را با ورقه نازك آلومينيوم (فويل) بپوشانيد.

بعد از طبخ، 10 دقيقه صبر كنيد تا كيك درون قالب خنك شود، بعد قالب را درون ظرفي مناسب برگردانده و اجازه دهيد كيك كاملا خنك شود. ميانه كيك را (جاي استوانه قالب كيك كه خالي مانده) با زغال‌اخته اضافي پر كرده و رويش را با پودر شكر بپوشانيد. نوش جان! 

تکاتی درباره پخت کیک زغال اخته و نارگیل

- نكته اول: اگر از زغال‌اخته فريز شده استفاده مي‌كنيد، لازم نيست قبل از استفاده، آن‌ها را يخ‌زدايي كنيد؛ چون زغال‌اخته‌ها به كيك‌تان رنگ خواهند داد! 

- نكته دوم: روغن سبوس برنج، عطر ملايمي دارد اما اگر چنين روغني در دسترس نداريد، مي‌توانيد از روغن دانه‌هاي گياهي يا روغن آفتاب‌گردان استفاده كنيد. 

- نكته سوم: اگر به لبنيات حساسيت داريد، اين دسر خوشمزه را امتحان كنيد؛ هيچ‌كس متوجه نخواهد شد كه اثري از شير و ساير لبنيات در آن نيست! 

0
0
0
0 نفر

0 نظر

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.