تكنيك امبدينگ(قسمت دوم)

26 اردیبهشت 1398   zohre_Doostmohammadi   مطالب و مقالات / پزشکی   0 نظر   1 189 بازدید   |

تکنیک امبدینگ  

 

در شیوه درمانی امبدینگ که یک روش تقریبا جدید محسوب می شود، درمانگر طب سوزنی به جای استفاده از سوزن از نخ های قابل جذبی استفاده می کند که به جای سوزن به مدت ۳ هفته در بدن باقی می ماند و نقاط مربوط به طب سوزنی را به طور پیوسته، تحریک می کند.


● امبدینگ برای چه افرادی ممنوع است؟


افرادی که به بیماری هایی نظیر سیروز کبدی، ذات الریه و برخی از بیماری های عفونی نظیر سل مبتلا هستند که موجب ضعف سیستم ایمنی بدن می شود، بهتر است از شیوه امبدینگ برای درمان استفاده نکنند. زیرا ورود یک جسم خارجی به بدن آنها شانس ابتلا به عفونت را در بدنشان بالا می برد و ممکن است منجر به تشدید بیماری در آنها شود. در کنار این موارد افرادی که دوران بارداری را پشت سر می گذارند نیز از جمله افرادی هستند که از دریافت تکنیک های امبدینگ منع شده اند.


● مراجعه به متخصصان حاذق شرط عقل است

انتخاب درمانگر مناسب و متبحر یکی از مهم ترین گام ها برای شروع درمان است. از این رو افرادی که تصمیم دارند از شیوه امبدینگ برای درمان بیماری هایشان استفاده کنند باید نزد متخصص طب سوزنی و امبدینگ بروند تا بتوانند از این شیوه درمانی نتیجه درمانی مناسب را دریافت کنند. متاسفانه گاهی دیده می شود افرادی که تبحر چندانی در طب سوزنی ندارند خدمات امبدینگ نیز به بیمارانشان ارائه می کنند. در حالی که مهارت و تبحر در تکنیک های طب سوزنی و آشنایی دقیق با نقاط طب سوزنی مهم ترین شرط اجرای دقیق تکنیک های امبدینگ و دریافت نتیجه درمانی است.


● پروسه درمان با امبدینگ چگونه است


از آنجا که نخ های قابل جذب جایگزین سوزن می شوند می توانند برای مدت زمان نسبتا طولانی، حدود ۳ هفته در بدن باقی بمانند تا زمانی که جذب بدن شوند. در حقیقت نقاط طب سوزنی که در جلسات درمانی طب سوزنی تحریک می شود، با فعالیت های روزانه فردی که امبدینگ دریافت کرده، در هر لحظه تحریک می شود. در این شیوه بیمار به صلاحدید پزشک بعد از ۲ تا ۳ هفته با جذب نخ catgut برای تجدید امبدینگ به مطب پزشک مراجعه می کند و به این ترتیب دوره درمانی خود را ادامه می دهد.


● درمان چاقی با کدام روش بهتر است؟


افرادی که تصمیم دارند میان طب سوزنی و امبدینگ یکی را به عنوان روش درمان چاقی انتخاب کنند، توصیه ما این است که طب سوزنی را به عنوان روش موثرتر انتخاب کنند و تنها در صورتی که برای حضور در مطب پزشک 3 بار در هفته معذوریت دارند از شیوه امبدینگ استفاده کنند، زیرا اثر گذاری طب سوزنی بیشتر است. در امبدینگ امکان تکرار تکنیک زیاد وجود ندارد، زیرا وقتی بیش از حد نواحی مشابه را در بدن تحریک کنیم موجب آسیب پذیری بافت بدن و افزایش احتمال ابتلا به عفونت و تشکیل آبسه در بدن می شویم. بنابراین بهتر است در صورت نداشتن محدودیت از شیوه طب سوزنی که شیوه ای موثر و کارآمد در کاهش وزن است، استفاده کنیم.


● امبدینگ زیبایی نداریم !!!!


امبدینگ زیبایی به این معنی که از این شیوه برای جوانسازی و افزایش زیبایی صورت استفاده شود، نداریم. زیرا تزریق نخ های catgut به صورت، به این دلیل که عضلات این ناحیه سطحی اند و بافت چربی کمی در این ناحیه وجود دارد ریسک پذیر است و اجرای این تکنیک باید با دقت و تمرکز بسیاری انجام شود. زیرا نخ های قابل جذب باید در بافت چربی یا عضلانی کاشته شوند و اگر این بافت ها روی استخوان یا در مجاورت استخوان قرار بگیرند به مثابه یک جسم خارجی احتمال عفونت را در بدن فرد بالا می برند. به همین دلیل توصیه های زیادی شده تا از این شیوه برای موارد زیبایی و روی صورت استفاده نشود.


ادامه دارد...
0
0
0
0 نفر

0 نظر

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.