تكنيك امبدينگ (قسمت پاياني)

1 فروردین 1392   zohre_Doostmohammadi   مطالب و مقالات, پزشکی   0 نظر   925 بازدید   |

 تکنیک امبدینگ


به اعتقاد بسیاری از محققان استفاده از امبدینگ به منظور تسکین درد، درمان بیماری یا کاهش وزن، بهتر است توسط افرادی انجام شود که امکان مراجعه به مطب پزشک ۲تا ۳ بار در هفته را ندارند و نمی توانند برای دریافت سوزن در مطب پزشک حاضر شوند.


 ● در چه شرایطی امبدینگ خطرآفرین است؟

تکنیک امبدینگ غالبا روی شکم انجام می شود و اجرای این شیوه به جز مواردی خاص روی دست و پا و صورت توصیه نمی شود. علت آن احتمال بروز عفونت در موضعی است که امبدینگ انجام شده، زیرا در این مناطق به دلیل نزدیک بودن بافت استخوانی به سطح پوست احتمال بروز عفونت های استخوانی که با عوارض متعدد همراه است، افزایش می یابد. که برخی از این عفونت ها ناشی از مراقبت نامناسب و عدم رعایت بهداشت توسط بیمار یا عوامل محیطی دیگر است. به همین دلیل متخصصان اجرای تکنیک های امبدینگ را در ناحیه شکم و برای تسکین و درمان بیماری های گوارشی توصیه می کنند و تنها در مواردی خاص که تشخیص آن با متخصص است از این شیوه دربخش های بالای زانو یا آرنج که میزان گوشت و چربی بیشتر است، استفاده می کنند.

● امبدینگ و درمان بیماری های گوارشی


وقتی متخصصان از تاثیرات چشمگیر امبدینگ بر کاهش عوارض جانبی ناشی از شیمی درمانی و پرتونگاری در بیماران سرطانی مطمئن شدند، تصمیم گرفتند تا تاثیر این شیوه را بر دیگر بیماری ها نیز تجربه کنند. نتیجه تحقیقات آنها این شد که از شیوه درمانی امبدینگ به عنوان یک شیوه موثر برای درمان بسیاری از بیماری های گوارشی مانند ریفلاکس، کاهش اشتها، سندرم روده تحریک پذیر و نفخ استفاده کنند. اگرچه نتایج تحقیقات آنها نشان می دهد که شیوه امبدینگ تاثیر زیادی بر بهبود این بیماری ها دارد اما این محققان به بیماران خود توصیه می کنند در صورتی که شرایط لازم را دارند و امکان دریافت سوزن و استفاده از طب سوزنی برای آنها فراهم است، از طب سوزنی به جای امبدینگ استفاده کنند. زیرا طب سوزنی می تواند اثر ماندگارتری بر بیماری
ها داشته باشد و به صورت ریشه ای بیماری را درمان کند.


● امبدینگ به چه افرادی توصیه می شودبه اعتقاد بسیاری از محققان استفاده از امبدینگ به منظور تسکین درد، درمان بیماری یا کاهش وزن، بهتر است توسط افرادی انجام شود که امکان مراجعه به مطب پزشک ۲تا ۳ بار در هفته را ندارند و نمی توانند برای دریافت سوزن در مطب پزشک حاضر شوند.

افرادی که دچار محدودیت های حرکتی هستند و حضور در مطب برای آنها دشوار است، می توانند از شیوه امبدینگ استفاده کنند.

افرادی که در شهرشان امکان دسترسی به متخصص ندارند و برای درمان باید مسافت زیادی را در هفته ۲ تا ۳ بار طی کنند، می توانند از این شیوه بهره ببرند.

افرادی که به دلیل شغلشان امکان گرفتن مرخصی یا تنظیم ساعت کاری برای مراجعه به پزشک را ندارند و به هیچ طریقی نمی توانند ساعت کاری خود را تنظیم کنند، می توانند از این شیوه بهره ببرند.

افراد کهنسالی که به دلیل دردهای استخوانی و مفصلی داروهای مسکن و مرفین مصرف می کنند ولی درد آنها تسکین پیدا نمی کند نیز می توانند از شیوه امبدینگ برای کنترل دردهایشان استفاده کنند.

مبتلایان به بیماری های مزمن و سخت مانند بیماران سرطانی که توان مراجعه به مطب ۳ بار در هفته را ندارند می توانند از این شیوه استفاده کنند.

0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.