راهنمای پشتیبان گیری از کلمات عبور برای استفاده در مرورگر تازه نصب شده!


آموزشی که در پیش روی شماست یکی از نیازمندی های اغلب افرادی است که مدت ها یا کم در اینترنت پرسه می زنند. این صحنه را تصور کنید که شما در سایت های متعددی عضویت دارید. حالا نیاز شده که ویندوز خود را عوض کنید. بعد از این کار ما به شما خسته نباشید می گوییم! اما وقت آن رسیده که وقتی می خواهید وارد سایت های مورد نظر که در آن ها ثبت نام کرده اید بشوید، باید نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید اما گاهی فراموش می کنید که برای چه سایت هایی از چه نام عبوری استفاده کرده اید! حالا باید چکار کنید!

بهترین راه این است که برای هر اکانت یا در خواست بازیابی رمز بدهید که برای هر کدام یکبار باید در خواست بدهید یکبار به ایمیل مراجعه کنید و در کمترین حالت ممکن برای بازیابی رمز عبور، کلمه را از ایمیل دریافتی بردارید. اما این کار برای بسیاری از افراد زمان بر می شود. چون تعداد زیادی عضویت دارند! اگر هم بخواهید رمز ها و نام کاربری ها را در یک کاغذ یا دفترچه جداگانه بنویسید که امنیت خود را به کلی زیر سوال برده اید.

به هر حال باید راهی برای این مشکل باشد.

کامپیوتر: راهنمای پشتیبان گیری از کلمات عبور برای استفاده در مرورگر تازه نصب شده!


فایرفاکس در یک اقدام جالب برنامه ای تولید کرده که به شما در این امر کمک شایانی می کند.

افزونه ی Password Exporter یک برنامه کاملا کارا برای مرورگر فایرفاکس است که به راحتی امکان ذخیره سازی نام کاربری و رمزهای عبور سایت ها را به شما می دهد. در واقع شما با استفاده از Password Exporter تمام رمز ها ونام کاربری ها را در یک فایل XML یا CSV فراهم آورده و در سیستم شما EXPORT می کند و شما در مرحله بعدی زمانی که نیاز به این پسوردها دارید می توانید به راحتی و به سادگی با import این فایل به طور یکباره تمام پسورد ها را برای وب سایت ها تنظیم کنید.

به نظر می رسد که Password Exporter یکی از مورد نیاز ترین برنامه هایی است که برای صرفه جویی در وقت مورد استفاده قرار می گیرد.

برای استفاده از Password Exporter بر روی فایرفاکس کلیک نمایید.

مراحل استفاده از این برنامه :

Tools -> Add-ons -> Extensions tab -> click Preferences button next to the extension

یا

Options/Preferences -> Security pane -> Passwords -> Import/Export Passwords button

منبع:وب سایت علمولوژی
0
0
0
0 نفر

0 نظر

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.