وقتی به عنوان یکی از بازیگران نسل میانه برای شرکت در مراسم افتتاحیه جشنواره دعوت شدم ،این ذهنیت را پیدا کردم که قرار است نسل های مختلف در این برنامه مورد توجه قرار بگیرند، چرا که تئاتر ما از نسل های گذشته آغاز شده و تا نسل میانه و جوان ادامه پیدا کرده است اما متاسفانه نمی دانم چرا به نسل ما هیچ توجهی نشد.
 

ستاره اسکندری که به تازگی برای شرکت در مراسم افتتاحیه ی جشنواره تئاتر فجر در کیش حضور داشت ، گفت دلیل دعوتش به این مراسم را متوجه نشده است. این بازیگر گفت: اولین چیزی که در این مراسم توی ذوق زد ، بی توجهی به حضور خانم های هنرمند روی صحنه بود.

او توضیح داد: در مراسم افتتاحیه جشنواره تئاتر فجر چندین بار از حضور پررنگ خانم ها صحبت شد اما بی اینکه خانم های هنرمند از نسل های مختلف در مراسم افتتاحیه حضور داشتند ، هیچ یک از ما روی صحنه دعوت نشدیم.

بازیگر نمایش های «شکار روباه» و «قهوه تلخ» با اشاره به پوستر سی و دومین جشنواره تئاتر فجر ادامه داد: این پوستر را خیلی دوست دارم چون دستهای رنگی متفاوتی بر آن نقش بسته و برداشت من حضور طرف ها ، سلیقه ها و نسل های گوناگون تئاتری در این پوستر است. اما متاسفانه در مراسم افتتاحیه هم به خانم ها کم توجهی شد و هم به نسل ما که نسل میانه تئاتر هستیم.

اسکندری اضافه کرد: وقتی به عنوان یکی از بازیگران نسل میانه برای شرکت در مراسم افتتاحیه جشنواره دعوت شدم ،این ذهنیت را پیدا کردم که قرار است نسل های مختلف در این برنامه مورد توجه قرار بگیرند، چرا که تئاتر ما از نسل های گذشته آغاز شده و تا نسل میانه و جوان ادامه پیدا کرده است اما متاسفانه نمی دانم چرا به نسل ما هیچ توجهی نشد.

بازیگر نمایش های «عشقه» و «سعادت لرزان مردمان تیره روز» یادآور شد: آنچه مرا در مراسم افتتاحیه جشنواره تئاتر فجر شگفت زده کرد ، این بود که دلیل حضورم را در این برنامه نفهمیدم ! گویی جنبه زینتی داشتیم و نیازی به حضور ما در این مراسم نبود.

او در ادامه درباره ارزیابی اش از برگزاری مراسم افتتاحیه جشنواره تئاتر فجر در جزیره کیش توضیح داد: اینکه احترام گذاشته شود و شروع یک جشنواره با یک مراسم آیینی باشد خیلی خوب است و من این تفکر را دوست داشتم به ویژه در مورد جشنواره های تئاتر که خیلی به این جشن و سرورها نیاز دارند.

اسکندری با ابراز خرسندی از برگزاری مراسم افتتاحیه در خارج از تهران افزود: خیلی خوب است که این مراسم هر سال در یک شهر جدید برگزار شود چون تئاتر متعلق به کل ایران است و برپایی مراسم افتتاحیه در جزیره کیش ، حرکت نمادین خیلی خوبی بود اما شتابزدگی و به همه ریختگی برنامه ها از نقاط ضعف این مراسم بود.

ستاره اسکندری در پایان گفت: حرکت خوبی بود و خیلی خوب تر خواهد شد اگر سال های آینده برنامه ریزی بهتری داشته باشیم و میهمانان مشخص تر باشند.

مراسم افتتاحیه سی و دومین جشنواره تئاتر فجر شامگاه 24 دی ماه در جزیره کیش برگزار شد. پیش از این پری صابری از بی توجهی به خانم های هنرمند در این مراسم گله کرده بود.

0
0
0
0 نفر

1 نظر

  1. اگه ممکنه از مراسم افتتاحیه عکس هم بذارید .ممنون <3 <3
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.