[center]پزشکی: سونامی مقاومت میکروبی در راه است!

[/center]
این موضوع نشان دهنده بی اثر شدن آنتی بیوتیک ها و مقاوم شدن باکتری ها در برابر آن هاست.باکتری ها معمولا در طول زمان برای مقابله با آنتی بیوتیک ها جهش ژنتیکی می کنند اما استفاده نادرست و بیش از اندازه از این داروها مقاومت دارویی را تسریع کرده است.

بررسی ها نشان می دهند، مقاومت میکروبی فقط خود فرد را دچار مشکل نمی کند بلکه اطرافیان را هم درگیر می کند.یعنی وقتی یک میکروب مقاوم می شود اگر به فرد دیگری هم انتقال پیدا کند در مورد آن فرد نیز آنتی بیوتیک قبلی را نمی توان استفاده کرد.

گفتنی است، دانشمندان با انجام آزمایشات و مطالعاتی روی هزاران داوطلب دریافتند که افراد در شرایطی که ضرورتی به مصرف آنتی بیوتیک نیست برای تسکین ساده ترین دردهایشان نیز از آنتی بیوتیک کمک می گیرند این در حالی است که نحوه مصرف آنتی بیوتیک ها با هم متفاوت است،بیشتر آنتی بیوتیک ها به دلیل مشکلات گوارشی که ایجاد می کنند بهتر است برای اثر بخشی بیشتر آن ها را در هر زمانی مصرف نکرد.

نتایج مطالعات نشان می دهند، آنتی بیوتیک ها معمولا دستگاه گوارش را با تغییر روبرو می کنند به همین دلیل بسیاری از افراد، به خصوص کودکان وقتی آنتی بیوتیک مصرف می کنند دچار مشکلات معده و روده ای می شوند و عمده مشکلی که آنتی بیوتیک ها ایجاد می کنند مقاومت میکروبی است که اگر بیماری باکتریایی درست درمان نشود عارضه قلبی به جای می گذارند.
0
0
0
0 نفر

0 نظر

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.