موفقيت: ۳ گام تا رسیدن به موفقیت

29 فروردین 1392   maryam.pourmohammadi   علم و آموزش / موفقیت   0 نظر   689 بازدید   |

 

نباید برای به دست آوردن آن عجله کنید، و این را هم بدانید که با شانس نیز به دست نمی‌آید. موفقیت را از کسی به ارث نمی‌برید و نمی‌توانید آن را به زور از کسی بگیرید. برای دستیابی به موفقیت باید زمانی طولانی به شدت و سختی تلاش کنید. دستیابی به آن قیمتی دارد و گاهی اوقات قیمتش بسیار بالاست و معمولاً اکثر افراد آمادگی یا توانایی پرداخت این قیمت را ندارند. اگر می‌بینید که خیلی وقت است موفقیت از شما دوری می‌کند، بدانید که ممکن است هدفتان نادرست بوده باشد. 
▪ باید قبول کنید که: 
۱) برای دستیابی به موفقیت باید مراحلی متداوم را از سر بگذرانید، که صبر و زمان می‌طلبد. هیچ راه میانبری برای رسیدن به آن وجود ندارد. موفقیتی که بادوام باشد و به جای غم و غصه، برایتان شادی به ارمغان بیاورد، نیازمند گذراندن مراحل آموزشی است. زمانی که طی آن عادات قدیم خود را کنار گذاشته و عاداتی جدید پیدا کنید. در این زمان باید یاد بگیرید که چه چیز به کار می‌آید و چه چیز بی‌فایده است. 
باید بدهی‌های خود را بپردازید، کامل و سرموقع! پس عجله نکنید.
۲) برای جلب موفقیت به سمت خودتان، لازم است که مهارت‌ها و خصوصیات ویژه‌ای کسب کنید. 
برای شما موفقیت چه مفهومی دارد؟ سعی کنید موفقیت را برای خود معنا کنید و ببینید برای رسیدن به این اهداف، چه مهارت‌ها و خصوصیاتی نیاز دارید؟ اهداف خود را به دقت بررسی کنید. به دنبال کسب مهارت‌هایی باشید که برای رسیدن به آن هدف مورد نیاز است. یاد بگیرید که برای رسیدن به جایی که می‌خواهید برسید، همیشه کاری را انجام دهید، که باید انجام شود. ببینید افرادی که به آن هدف دلخواه شما نائل شده‌اند، چه خصوصیاتی دارند، چه کارهایی انجام می‌دهند و چه کارهایی انجام نمی‌دهند؟ اگر شما نیز همان کارها را انجام دهید و از آنچه آنها اجتناب می‌کنند، دوری کنید، مطمئناً به جایی که آنها رسیده‌اند، خواهید رسید. 
۲ یا ۳ نفر پیرامون خودتان پیدا کنید که به هدف دلخواه شما رسیده باشند. خصوصیات، ویژگی‌ها و مهارت‌های آنان را جایی یادداشت کنید. سعی کنید از این ویژگی‌ها تقلید کنید. از همین امروز شروع کنید! 
زمانی که فهمیدید چه باید بکنید، شایستگی لازم را به دست آورده‌اید. این زمانی است که موفقیت به سمتتان خواهد آمد. شما الزامات کار را فراهم آورده‌اید و حالا موفقیت است که به دنبالتان افتاده است. پنجره فرصت‌های مختلف به سوی شما گشوده شده و شما آماده برای به چنگ آوردن آنها هستید. 
۳) باید برای سفر کردن در جاده موفقیت آماده باشید، البته اکثر مواقع این سفر باید به تنهایی انجام شود و هیچ همسفری ندارید. گفته شده: «در بعضی مواقع، دنبال کردن اهدافتان در درجه دوم اهمیت قرار می‌گیرد، و تغییراتی که در این روند در شما ایجاد شده، مهم‌ترین مساله می‌گردد... مهم مقصدی نیست که پیش به سوی آن دارید، خود رفتن مهم‌تر است..!» پدرها و مادرها، آیا زمانی را که می‌خواستید به فرزندانتان خزیدن را آموزش دهید به خاطر دارید؟ اسباب بازی مورد علاقه‌شان را جلویشان می‌گذاشتید و آنها را ترغیب می‌کردید که برای به دست آوردن آن خود را جلو بکشانند. ولی همان اسباب بازی بود که برای اولین دفعه، به آنها انگیزه داد.
اما شما می‌خواستید ماهیچه‌های آنها را قوی‌تر کرده و مهارت جدیدی به آنها آموزش دهید. وقتی آنها توانستند به اسباب بازی برسند، خزیدن را به خوبی یاد گرفته بودند. پس از آن، آنها دیگر می‌توانستند به هر مقصد با هر مسافتی که بود بروند، حتی بدون نیاز به هیچ اسباب بازی یا حتی بدون نیاز به شما! 
مقصد دیگر اهمیت کمتری پیدا کرده بود، آنها فهمیده بودند که این مراحل را چگونه بگذرانند. این مثال بسیار شبیه به سفر شما به سمت موفقیت است. همین است که شما را وادار می‌سازد مهارت‌ها و خصوصیات لازم برای دستیابی به موفقیت را یاد بگیرید. و حال که مهارت‌های لازم را 
به دست آورده و مراحل را گذرانیده‌اید، پی‌درپی موفقیت کسب می‌کنید. اما اگر برای رسیدن به این نقطه عجله می‌کردید و مراحل لازم را نمی‌گذراندید، مطمئناً شکست می‌خوردید و برای همیشه در همان پله اول می‌ماندید. همه می‌توانند موفقیت را برای خود معنا کرده و به دنبال آن بروند. اگر بتوانید به اندازه لازم تلاش کرده و صبر پیشه کنید، مطمئناً موفق خواهید شد و به فردی تبدیل خواهید شد که به جای افتادن به دنبال موفقیت، موفقیت خود به خود به او جلب خواهد شد. کاملاً بدیهی است. وقتی شما برای موفقیت آمادگی‌های لازم را داشته باشید، بدون هیچگونه تلاشی آن را به سمت خود جذب خواهید کرد. اما اگر آمادگی نداشته باشید، از شما فراری خواهد شد، و با هر سرعتی هم که به دنبال آن بدوید، به آن نخواهید رسید. حالا که با راه جذب کردن موفقیت آشنا شده‌اید، چرا این سفر را آغاز نمی‌کنید؟ همه می‌توانند موفق شوند، اما متاسفانه افراد کمی به آن می‌رسند. این شما هستید که باید انتخاب کنید. شما می‌توانید به هر چه در زندگی آرزو دارید دست پیدا کنید. اما باید آمادگی پرداخت قیمت آن را داشته باشید. 
پس سعی نکنید با امتحان کردن راه‌های میانبر، زمانتان را هدر دهید. باید به دنبال راه اصلی باشید. 
از همین امروز شروع کنید. موفقیت از آنِ شماست!

0
0
0
0 نفر

0 نظر

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.