منتظران موعود.درباره انتظار امام زمان(عج).انتظار مولابمان حضرت مهدی.درباره حضرت ولی عصر (عج). مهدی فاطمه درزمان غیبت.احادیث درزمان غیبت مولایمان مهدی فاطمه.روایات درزمان غیبت امام زمان.امام زمان درزمان غیبت.آشنایی باامام زمان سایت رسمی مجید اخشابی www.majidakhshabi.com
حضرت بقیة الله در زمان غیبت کبری نیز بهترین زندگی را دارند. علامه ی مجلسی در بحارالانوار جلد سیزدهم این روایت را نقل کرده است: امام صادق علیه السلام می فرمایند: حضرت بقیة الله دو غیبت دارد: یک غیبت کوتاه است و دیگری طولانی است...( غیبت صغری ) همان چند سالی بود که حضرت چهار نائب خاص داشتند اما در غیبت کبری نائب خاص ندارند. در دوران غیبت کبری مردم موظف به مراجعه به نواب عام حضرت هستند. فقها و مراجع تقلید نواب عام حضرت هستند. حکما و عرفا و متکلمین و ادبا و مورخین و مفسرین نایب حضرت مهدی نیستند. ( مَن کانَ منَ الفُقَهاء صَائنا لِنَفسِه ، حافِظاً لِدینه ، مُخالفاً عَلی هَواه ، مُطیعا لِأمر مَولاه ، فَلِلعُلوم اَنْ یُقَلِّدُوه )(۱) ائمه اطهار علیهم السلام ما را به فقها سپرده اند ، ما را به شیخ طوسی ، علامه حلی و شهیدین سپرده اند. هرگز ما را به حکما و فلاسفه نسپرده اند. ما را به ملاصدرا ، میرداماد ، میرفندرسک ، ابن رشد اندلسی و ابن سینا نسپرده اند. فقها نواب عام حضرت بقیة الله هستند.


امام صادق علیه السلام می فرمایند : حضرت بقیة الله دو غیبت دارند ، در غیبت طولانی او هیچ کس حتی خواص شیعیان او ، مکان او را نمی دانند ( اِلّا المَولی اَلَذی یَلی اَمرَه )(۲) مگر آن نوکری که کارهای منزل حضرت و لوازم زندگیش را مهیا می کند ، نوکری که سرکاردار منزل اوست. حضرت بقیة الله در زمان غیبت کبری نیز نوکر دارند. مؤید آن نیز کلام سید بن طاووس است که به فرزندش می نویسد : یک عوام ساده ای مدتی است که به امام زمان التماس می کند و از حضرت در خواست می کند که او را به نوکری قبول کنند ، اخیرا حضرت توسط فلانی - نام او را می برد - به او پیغام داده اند که قبول کردیم اما صبر کن.

حضرت بقیة الله در زمان غیبت کبری مانند پدرشان امام حسن عسگری و بقیه ی اجدادش ( علیهم السلام ) دارای زندگی و روی همین کره خاکی هستندو هم‌چنین منزل و مأوی و زن و اولاد دارند.


محمدمهدی اصفهانیان
مسئول: انجمن میکس ومونتاز و دین و اندیشه
ایمیل: mehdiesfehanian@yahoo.com
نام کاربری: mehdi esfehanian
Id یاهو: mehdi.esfahanian

 

0
0
0
0 نفر

0 نظر

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.