صفحه اصلي > مطالب و مقالات / آشپزی > لاته ردولوت

لاته ردولوت


4 دی 1398. نويسنده: nedakeshavarz
لاته ردولوت

لاته ردولوتکافی لاته (به ایتالیایی: caffè e latte) نوعی نوشیدنی قهوه‌است از ترکیب اسپرسو با شیر بخار داده شده.
کافی لاته در لغت به معنای قهوه (کافی) و شیر (لاته) است و برای تهیهٔ آن قهوهٔ اسپرسو را با شیر داغ یا جوشیده ترکیب کرده و رویش را با کف شیر می‌پوشانند. این نوشیدنی معمولاً در فنجان یا لیوان شیشه‌ای بلند سرو می‌شود.
تفاوت کافی لاته با کاپوچینو معمولاً در نسبت قهوه به شیر آن است بدین صورت که در کاپوچینو این نسبت‌ها مساوی است اما در کافه لاته قهوه به نسبت یک به سه شیر جوشیده اضافه می‌شود؛ و نیز در در کاپوچینو حتماً از اسپرسو استفاده می‌شود که در لاته این امر اجباری نیست. دیگر آن که کف شیر در لاته حدود ۱۲ میلی‌متر است ولی در کاپوچینو ۲ سانتی‌متر است.

مواد لازم
- پودر کاکائو: 1 قاشق غذاخوری
- شکر: 1 قاشق چایخوری
- وانیل: 2/1 قاشق چایخوری
- آب لبو: 1 قاشق غذاخوری
- پودر قهوه: 2 قاشق غذاخوری
- شیر داغ: 1 پیمانه
- خامه فرم گرفته و ترافل رنگی: برای تزیین

طرز تهیه
پودر کاکائو، شکر، وانیل و آب لبو را در یک ماگ یا لیوان موردنظر برای سرو بریزید و آن‌ها را خوب با هم مخلوط کنید تا خمیری ایجاد شود. قهوه را دم کرده و یک شات (44 میلی‌لیتر) از آن را به ماگ اضافه کنید سپس شیر را اضافه کرده و مواد را خوب باهم مخلوط کنید. مقداری خامه فرم گرفته روی نوشیدنی بریزید و با مقداری ترافل رنگی یا خرده‌های کیک ردولوت، آن را تزیین و سرو نمایید.
نکته: می‌توانید به دلخواه، به‌جای پودر کاکائو از شکلات ذوب‌شده استفاده کنید که در این صورت بسته به میزان شیرین بودن شکلات و ذائقه خود باید مقدار شکر را تغییر دهید.بازگشت