صفحه اصلي > مطالب و مقالات / آشپزی > کرپ سوزت دسر معروف فرانسه

کرپ سوزت دسر معروف فرانسه


3 آبان 1399. نويسنده: soodabeh
کرپ سوزت یک صفحانه فرانسوی است با طرز تهیه بسیار ساده‌ است که جزو خوشمزه‌ترین و محبوب‌ترین صبحانه‌ها در سراسر دنیا می‌باشد. اگر به ذائقه و خوراکی های ساکنین دیگر نقاط دنیا علاقه مندید با این مطلب همراه باشید.

کرپ سوزت دسر معروف فرانسه


مواد لازم برای تهیه کرپ سوزت
۱۰۰ گرم ارد
۲ عدد تخم مرغ
۱ قاشق سوپ خوری روغن مایع
یک پیمانه شیر
۱ قاشق مربا خوری پرتقال رنده شده
¼ پیمانه روغن مایع برای سرخ کردن
۲ قاشق سوپخوری آب پرتقال
۱/۳ پیمانه پودر شکر
۶۰ گرم کره
۲ عدد پرتقال

طرز تهیه کرپ سوزت
مرحله اول: آرد را درون ظرفی ریخته و وسط آن را گود می‌کنید. سپس تخم مرغ‌ها، روغن مایع، شیر و پوست پرتقال را به آن اضافه کرده و هم بزنید. سپس مایه‌ی حاصل را به مدت ۳۰ دقیقه در یخچال قرار دهید.

مرحله دوم: تابه تفلونی را چرب کنید و روی حرارت قرار دهید تا گرم شود. سپس ¼ پیمانه از مایه حاصل را در تابه بریزید. تابه را بچرخانید به طوری که مایع به طور یکنواخت در سطح تابه پخش شود. تابه را روی حرارت قرار دهید تا روی مایه ببندد و سپس کرپ را برگردانید تا طرف دیگر آن نیز طلایی شود. سپس کرپ‌های حاصل را روی هم قرار دهید و اجازه دهید سرد شوند.

مرحله سوم: آب پرتقال، پودر شکر و پوست پرتقال رنده شده را روی حرارت قرار دهید تا پودر شکر حل شود و کره را به آن اضافه کنید. سپس و بعد از آب شدن کره، ترکیب را از روی حرارت بردارید و کرپ‌ها را یکی یکی داخل شربت فرو کنید تا تا شربت جذب کرپ شود.

مرحله چهارم: پوست پرتغال را بگیرید و قطعه‌های باریکی از پرتقال را داخل شربت حاصله بیندازید تا به خوبی به آن آغشته شوند. سپس داخل کرپ را با پرتقال‌های آغشته پر کنید.

مرحله پنجم: باقیمانده شربت و مربای پوست پرتقال را روی کرپ بریزید و کرپ سوزت را سرو کنید.


بازگشت