صفحه اصلي > مطالب و مقالات / علوم انسانی / موعودشناسی > موعودشناسی:آثار ظهورحضرت ولی عصر 2

موعودشناسی:آثار ظهورحضرت ولی عصر 2


22 فروردین 1391. نويسنده: Negin Bagherani

 

منتظران موعود.درباره انتظار امام زمان(عج).انتظار مولابمان حضرت مهدی.درباره حضرت ولی عصر (عج). مهدی فاطمه درزمان غیبت.احادیث درزمان غیبت مولایمان مهدی فاطمه.روایات درزمان غیبت امام زمان.امام زمان درزمان غیبت.آشنایی باامام زمان سایت رسمی مجید اخشابی www.majidakhshabi.com
آثار ظهور
6- همگی در رفاه به سر می برند :رسول خدا(ص) فرمودند : امت من در زمان حضرت مهدی (عج) آن چنان متنعم می شوند که هرگز چنین بهره مند نشده اند .
7- زمین گنج های پنهان خود را آشکار می کند :پیامبر اکرم (ص) در این زمینه می فرماید :در آن زمان چهار پایان در امان هستند و درندگان با هم سازش می کنند . زمین پاره های جگرش (گنج های پنهان و با ارزش خود را) بیرون می ریزد... پاره های جگر زمین ستون هایی از طلا و نقره است.

8- دام ها و چهارپایان زیاد می شوند : چنان چه در روایتی از پیامبر اکرم (ص) آمده است :مهدی (عج) خارج میشود خداوند باران رحمتش را می فرستد زمین گیاهش را می رویاند و دام در جهان زیاد می شود او ثروت را به طور مساوی تقسیم میکند و امت اسلام بزرگ و شکوهمند می گردد.

9- رفع مزاحمت ها و ایجاد آسایش برای عموم مردم است :چنان چه امام محمد باقر (ع) می فرماید :مهدی (عج) راه های اصلی را توسعه می دهد بالکن هایی را که به خارج جاده ها آمده و از دیگران سلب آزادی کرده است و ناودان هایی را که به کوچه ها می ریزد از بین می برد.

10- پرده های ظلمت کنار می رود :امام صادق (ع) در این باره می فرمایند :وقتی قائم ما قیام کندزمین به نور پروردگارش نورانی می شود و مردم از نور خورشید بی نیاز می شوند و شب و روز یکی می شوند و تاریکی از بین می رود .

11- ایجاد برادری و مواسات میان انسان ها است :چنان چه امام محمد باقر (ع) می فرمایند : هنگامی که قائم ما قیام کند دوران برابری و برادری فرا می رسد در آن زمان یک مسلمان آنچه نیاز داشته باشد از جیب برادر مسلمانش بر میدارد و او مانع نمی شود .

برداشت از کتاب ( موعود نامه -فرهنگ الفبایی مهدویت -نوشته مجتبی تونه ای)

(با تشکر از همکاری خانم لیلا ملکیان )


محمدمهدی اصفهانیان
مسئول: انجمن میکس ومونتاز
و دین و اندیشه
ایمیل: mehdiesfehanian@yahoo.com
نام کاربری: mehdi esfehanian
Id یاهو: mehdi.esfahanian

بازگشت