مجید اخشابی: باید با طبیعتی که به خودمان تعلق دارد مهربان باشیم

مجید اخشابی خواننده تیتراژِ سریال «محله بنده‌نواز» گفت: «بی‌مهری انسان در قالب ایجاد صنایع و تکنولوژی‌های مخرب برای زمین کاری کرده که زمین و طبیعت دیگر تحمل زباله را ندارد.»

اخشابی با بیان این که بشر خواسته یا ناخواسته موجب تبدیل و تحول زیادی در طبیعت بکر شده است افزود: «انسان خود از آلودگی زمین، طبیعت و منابع عمومی بیشتر از هر کسی رنج برده و ضرر می‌کند پس باید با طبیعتی که به خودمان تعلق دارد مهربان باشیم.»

او ادامه داد: «اگر قرار است یک تفریح و تفرج یک یا چند ساعته انسان به طبیعت لطمه وارد کرده و آن را تباه کند دیگر انسان سرمایه‌ای ندارد که باز هم از آن بهره ببرد چرا که انسان همواره به طبیعت، مواهب و زیبایی آن نیاز دارد.»

اخشابی با بیان این که آلوده کردن فضایی که همواره انسان به لطف و مهربانی آن احتیاج دارد نهایت بی‌معرفتی است افزود: «همه هموطنان باید مراقب طبیعت باشند و اگر نمی‌توانند برای رشد و افزایش زیبایی و لطف آن کاری کنند لااقل از آلوده کردن و از بین بردن آن به اشکال مختلف از جمله ریختن زباله، آتش زدن جنگل‌ها و مراتع و سایر اقدامات خودداری کنند.»

خواننده تیتراژِ «مسافری از هند» تصریح کرد: «مردم ایران مردمی بافرهنگ هستند که مطمئنا دغدغه و پویش «نه به زباله» را جدی گرفته و همه بدان ملحق می‌شوند و با احترام با محیط زیست برخورد می‌کنند.»

اخشابی گفت: «طبیعت در واقع منشا و مادر تمام زیبایی‌ها و مواهبی است که انسان می‌تواند از آن برخوردار باشد و در واقع همه هنرهای انسانی ریشه در طبیعت دارند و همه باید قدردان این نعمت الهی و خدایی باشیم تا از آن محروم نشویم.»

او در پایان تاکید کرد: «زیبایی طبیعت است که باعث می‌شود تا روح، ذهن و قلب انسان درست عمل کند و نقطه اوج گرفتن انسان به سوی کمال زیبایی طبیعتی است که ریشه در زیبایی پروردگار دارد و هیچ کس حق ندارد و نباید با آن بی‌رحمانه و خودخواهانه برخورد و آن را ضایع کند.»

منبع: تی نیوز

با تشکر از دوست خوبمون خانم زهره محمدزاده بابت ارسال گزارش به سایت رسمی مجید اخشابی
5
4
1
6 نفر

4 نظر

 1. سلام و صد درود به شما نازنین هنرمند وطنم...
  جانا سخن از دل ما میگویی... اونقدر که ما شمالی‌ها از دست بی دقتی بعضی ها در رنج و عذاب هستیم، هیچ جای دیگه ی ایران مثل ما نیستند... وقتی که شهریور به پایان میرسد، از دانش آموزان گرفته تا روحانیون و مردم عادی به پاکسازی، دریا ، کنار رودخانه ها و جنگلها میپردازند، قبل از عید هم همینطور... ولی بعد از سیزده بدر و پایان شهریور ،تعطیلات که تمام شد و یک توریست خارجی اگر به شمال سفر کند فکر میکند مردم شمال بی انظباط ترین مردم دنیا هستند... شمالذت تان را مبرید ولی به قیمت آبروی شمالیها...... خیلی متاسفم
 2. با تشکر از خانم محمدزاده و خانم فروتن عزیز!
  *باید با طبیعتی که بخودمان تعلق دارد مهربان باشیم*

  الهی
  همانگونه باشد که آرزو و رویای شمای نازنین و مهربان است
  شما که
  دوست با حضرت دوستید
  مهربان با حضرت بارانید
  مهربان و یار مردمید
  و
  مهربان و غمخوار طبیعتید love

  هماره
  در پناه حضرت دوست
 3. سلام استادعزیز وگرامی احسنت ودست مریزاد صحبت هاتون رو در مورد طبیعت باید با آب طلا نوشت وصددر صد با صحبت ها تون موافقم سلامت وپایدار باشید عزیز بزرگوار در پناه حق وممنون از زحمات خانم محمد زاده وفروتن عزیز موفق وموید باشید
 4. سلام آقای مجیداخشابی عزیز..
  دقیقا همینطوره..باید قدردان طبیعت این نعمت الهی و خدایی باشیم..
  که هم زیباست و باعث آرامش میشود هم برای سلامتی روح وجسم مفیدهست..
  پس با طبیعتی که به ما تعلق دارد باید مهربان باشیم..
  من هم مثل شما بسیار طبیعت رو دوست دارم و با حرفاتون موافقم..
  شاد و سلامت باشید.
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.