مجید اخشابی، خواننده پاپ می‌گوید كاری كه سالار عقیلی برای تیم ملی خوانده را گوش نكرده اما بهتر است این قبیل كارها را یك خواننده پاپ اجرا كند.

گفت و گوی خبرورزشی،با مجید اخشابی را در ادامه بخوانید:

شما قطعه‌ای كه سالار عقیلی برای تیم ملی خوانده را گوش كرده‌اید؟
این كار را گوش نكردم و تمایل هم ندارم در مورد آن صحبت كنم.

به نظر شما آهنگ تیم ملی باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟
اول این را بگویم كه از آقای علیرضا قربانی كه خیلی هوشمندانه و خردمندانه از خواندن سرود تیم ملی انصراف دادند، تشكر می‌كنم. كار برای تیم ملی كاری است كه ظرفیت موسیقی ایرانی نیست و اشعار خاصی می‌خواهد. كمتر هنرمندی قید این موقعیت را می‌زند اما آقای قربانی با منطق، درایت و خرد چشم‌پوشی كرد و من این كارشان را پسندیدم. به نظرم خیلی از موسیقی‌ها این ظرفیت را ندارند كه بیانگر مسائل اجتماعی امروز باشند. باید سطح موسیقی و شعر تنزل پیدا بكند و دستمایه كاری فصلی شود و به همین دلیل موسیقی پاپ انتخاب بهتری برای سرود تیم ملی است.

یعنی شما با موسیقی سنتی در مورد این قبیل كارها مخالفید؟
این را باز هم تأكید می‌كنم كه من كار آقای سالار عقیلی را نشنیده‌ام و نظری هم نمی‌دهم و فیدبك‌ها در این زمینه مشخص می‌كند كه كار خوبی بوده است یا نه اما ظرفیت‌های موسیقی پاپ در این مقوله بهتر عمل می‌كند. من در زمان جام جهانی‌ 2006 قطعه‌ای ساختم با نام «ای ایران» كه با وجود اینكه ‌ساز و كار پخش آهنگ‌ها به گستردگی الان نبود اما بازتاب خوبی داشت و جزو كارهای ماندگاری شد كه در هر موفقیتی كه نصیب ایران می‌شود، آن را پخش می‌كنند.

به نظر شما چه مدل كارهایی در این زمینه ماندگار خواهد شد؟
اگر كارهای خوبی تولید شود كه با سوژه و ورزش و تلاش و پویایی و سلامت تطبیق داشته باشد و تمامی جزئیات رعایت شده و در نهایت جذابیت و زیبابی داشته باشد، كاری ماندگار خواهد شد.

منبع : خبر ورزشی
(با تشکر از خانم زهره محمدزاده برای ارسال مطلب)


0
0
0
0 نفر

0 نظر

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.