خواننده آلبوم « بی شب به خیر تو »گفت : تلاش و هیجان همه مردم کشور برای داشتن یک شب شادمانه ارزشمند است .

مجید اخشابی در گفتگو با خبرنگار فرهنگی برنا درباره سنت های شب یلدا اینگونه گفت : یلدا یکی از زیباترین سنت های موروثی ما ایرانی هاست که از روزگار و اعصار گذشته به ما رسیده و ما وارث آن هستیم و چه خوب است ما به این بهانه کنار هم جمع شده و لحظات را با قدردانی از اینکه در کنار هم هستیم به بهترین شکل سپری بکنیم. 

وی افزود : بدیهی است که بر همه ما ایرانیان فرض است که این سنت ها را تداوم ببخشیم و به نسل بعدی منتقل کنیم و بدانیم که این سنت ها هستند که اتحاد ، انسجام و همدلی ما را گسترش داد و باعث می شود که ما افکار و شادی های مشترک داشته باشیم. 

وی گفت:  علی رغم اینکه در سالهای اخیر به این سنت ها بی توجهی می شد و ضرورتی برای پاسداشت آنها دیده نمی شد ، اما امروزه مردم از طریق رسانهها و فضاهای مجازی و وسایل ارتباطی این سنت ها و اداب را به جهانیان معرفی می کنند.

این خواننده موسیقی تلفیقی خاطر نشان کرد :یلدا باید ارج نهاده شود و مهمتر از آن این است که بدانیم چه چیزی بهتر از اینکه همه ایرانیان در کنار خانواده خود باشیم  و شادی های ماندگار  را برای هم رغم بزنیم.

تلاش و هیجان همه مردم کشور برای داشتن یک شب شادمانه ارزشمند است .

وی افزود: امیدوارم که مسئولین و نهادهای فرهنگی هم به تمام سنن و آدابی که در فرهنگ ما وجود دارد و نهادینه شده توجه بکنند و در حقیقت تلاش بکنند که هویت های ایرانی ما صرفاً در غالب شعار و کلام  نباشد و فرهنگ ما فرهنگ واقعی ایرانی باشد . 

مجید اخشابی در پایان از پیشنهادهای مختلف به او در سپری کردن شب یلدا گفت : فقط برنامه های اجرایی می تواند موجب شود که من نتوانم در کنار خانواده باشم .

منبع: خبرگزاری برنا
(با تشکر از خانم زهره محمدزاده برای ارسال مطلب)
2
2
0
2 نفر

1 نظر

  1. سلام خسته نباشید عید نوروز پیشا پیش مبارک باشه استا دکتر مجیداخشابی کار جدید برای عید نوروز داره حسین کاسګلی
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.