نوشته دکتر مجید اخشابی درباره صبر


هو الصبور
موفقیت‌هایی که نصیب آدم‌های صبور می‌شود همان موفقیت‌هایی است که توسط افراد عجول رها شده‌اند. (آلبرت انیشتین)

در روزگار ما، هیچ خصلتی به اندازه صبر برای آدمها گره‌گشا و نجات بخش نیست.

البته صبر مبتنی بر درایت و عقلانیت و شعور و تلاش برای بهره‌گیری هرچه بیشتر از زمان در راستاي اشراق و روشن‌شدگی، نه صبر با منشاء کاهلی و کار امروز را به فردا انداختن!

تردید نکنید قضاوت‌هایی که می‌کنیم، تصمیم‌هایی که می‌گیریم، نتایجی که حاصل می کنیم هنگامی که بدون فرایند صبر صورت گرفته باشند، همگی محکوم به پشیمانی و ندامت‌اند.

صبر فرصتیست که به خود و خدای خود می‌دهیم برای اینکه بهترین روش حل مساله محقق و جاری شود.

صبر اولین مفهوم و اولین قدم متضاد در برابر جهل و پافشاری بر تصمیمات غلط است.

امیدوارم تمامی لحظات‌مان آراسته به زیور صبر شود تا بتوانیم با نشانه‌هایی که در طي مسير رخ می‌نمایند و دلالت برحکم و تایید حضرت دوست دارند، خود را به مقصد واقعی و ساحل امن و آرامش برسانیم.

هفته بسیار دلپذیر و موفق و صبورانه‌ای داشته باشید.
با احترام و ارادت: مجید اخشابی

3
3
0
3 نفر

4 نظر

 1. صبر کردن به معنای ماندن و انتظار کشیدن نیست.به معنای آینده نگر بودن است.صبر چیست؟ به تیغ نگریستن و گل را پیش چشم مجسم کردن است.به شب نگریستن و روز را در خیال دیدن است.عاشقان خدا صبر را همچون شهد شیرین به کام می کشند و هضم می کنند.و می دانند زمان لازم است تا هلال ماه به بدر کامل بدل شود.(قاعده نهم از کتاب ملت عشق)
  سلااااااام و عرض ادب خدمت شما استاد نازنین و صبور و دوست داشتنیِ عزیزمان.امیدوارم حال دلتان خوب و ایام به کامتان باشد ان شاءالله.دکتر اخشابی عزیز،واژه ی صبر را بسیار کامل و شیوا توصیف فرمودید.در واقع صبر،میزان عشق ما به پروردگار است.و این که در مقام تسلیم،آسوده باشیم زیرا که او میداند و میشنود و میبیند....جناب سعدی میفرماید؛ راست گفتی که فرج یابی اگر صبر کنی.
  صبر نیکست کسی را که توانایی هست.
  استاد عزیز،هفته ای سرشار از موفقیت و سلامتی را برایتان آرزومندم.در پناه لطف خداوند، روزهای پاییزتان پی هم خوش باشد.
 2. سلام استاد عزیز فهیم ،با درایت وگرانقدر ممنونم ممنون وبی نهایت سپاسگزارم از اینکه اینقدر واژه ی صبر را به بهترین نحو ممکن ومثل همیشه زیبا وشیوا بیان فرمودید درودتان باد در پناه مهر لطف والطاف یگانه معبود جهان هستی شاد سلامت سرفراز وپایدار باشید وهمراه با هفته ای سرشار از شادی ونشاط پر خیر وبرکت وثبت بهترین لحظات وصبورانه ای را سپری کنید بهترین استاد عرصه ی هنر

  سپاس بیکران از زحمات تان خانم کشاورز عزیز در پناه حق
 3. سلام دکتر جون smiley19

  ای بابا دکتر جون
  کی دیگه صبر داره
  صبر مال ما
  دهه شصتی هاست smiley14

  سه هفته صبر می کردیم
  تا توپی که سوباسا شوت کرده بود
  بره برسه به دروازه..... آیا گل بشه یا نشه ... smiley24

  دکتر جون شما که خودتون بهتر می دونید ...
  smiley27 smiley27 smiley27 smiley27 smiley27
 4. فکرکنم من یک صبور به تمام معنا هستم.۱۶ساله که درانتظار یک موقعیت بودم که راه پیدا کنم به صدا وسیما و مجری بشم تااینکه بعداز این همه سال و فعالیت دراین حوزه بالاخره موفق شدم و تنها هدفم اینه که یک روزی یک مجری بسیار خوبی بشم وبا استاد اخشابی عزیزم مصاحبه کنم.مطمئنم که به این هدف میرسم.
  صبرکن ای دل که صبر سیرت اهل صفاست
  چاره عشق احتمال رمز محبت وفاست
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.