مجید اخشابی


من بسيار سفر كرده‌ام، سرتاسر اين جهان يا پوشيده از دشت است يا كوه: دشت‌ ها ملال ‌آورند و كوه‌ ها خسته ‌كننده، بنابراين مكان ‌ها هيچ اهميتی ندارند، اگر از خلق و خوي بشر بپرسيد، بايد بگويم كه انسان در همه جا يكی است. همه جا لذت‌ها يكسان است. خواه مسافرت كنيد، خواه در كنار بخاری پيش همسرتان بمانيد، به هر حال سرانجام به سنی پا می گذاريد كه می بينيد زندگی چيزی نيست جز انجام كاری كه بدان عادت كرده‌ايد، آن هم در محيطی كه برگزيده ‌ايد. ‎بنابراين «نخوشبختی در انطباق توانايی های ما با واقعيت نهفته است». بيرون از اين دو قانون همه چيز خطاست... ‎انوره دو بالزاک (گوبسك رباخوار)

براي خوشبختي تمرين لازمست.
و لياقتي كه از شعورِ رضايتمندي و شكر وقناعت حاصل ميشود.
درپناه حضرت دوست خوشبخت باشيد.
با احترام و ارادت: مجيد اخشابي

3
3
0
3 نفر

3 نظر

  1. خود را سراپا به هستی واگذار.دیگر با آن نستیز و با آن مخالفت نکن.دیگر برای خود اهداف شخصی دست و پا مکن.بگذار کل تو را تصاحب کند.بگذار کل تو را راهبری کند.آن وقت هر جا تو را با خود ببرد و هر چه از تو بسازد درست خواهد بود.انسان به تنهایی قادر نیست کاری درست انجام دهد.کار درست تنها زمانی انجام می یابد که بگذاری خداوند به واسطه تو به عمل بپردازد.به او اعتماد کن! وقتی که کل جهان این چنین زیبا در جریان است چرا خداوند نتواند از تو مراقبت کند؟ چرا باید نگران و مضطرب باشی؟ هیچ گل رزی نگران نیست و نه هیچ پرنده و ستاره ای....(اشو)
    سلاااااااااام و عرض ادب خدمت شما استاد عزیزمان.شب شما بخیر.امیدوارم حال دلتان خوب و ایام به کامتان باشد.دکتر اخشابی عزیز، حضورتان را قدردان هستیم.و بهترین ها در انتظارتان باشد.در پناه لطف پروردگار، شاد باشید و برقرار.و سلامتی شما پایدار.
  2. سلام.به نظر من خوشبختی یعنی زمانی که از شرایط و اتفاقات زندگی لذت ببری وهر اتفاق کوچکی باعث لبخند و شادی تو شود.این اتفاق زمانی رخ میدهد که انسان به تمام آرزوها ورویاهایش برسد.
  3. سلام استاد عزیز فهیم وگرانقدر به نوبه خودم کمال تشکر وقدردانی دارم از قرار دادن مطالبی این چنینی که همیشه وبا افتخار به فال نیک می گیرم ودر واقع میشه یک کلاس درس تلقی کرد درود بیکران به این همه درک بالایتان در پناه مهر لطف والطاف خداوندی شاد سلامت سرفراز وپایدار باشید بهترین عزیز دوست داشتنی وبزرگوار ...

    یک دنیا تشکر وقدردانی از زحمات وحضور خانم کشاورز عزیز سلامت وپایدار باشید عزیزم
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.