صفحه اصلي > مجید اخشابی / مصاحبه ها > مجید اخشابی: یلدا هیجان مشترک مردم برای داشتن یک شب شادمانه است

مجید اخشابی: یلدا هیجان مشترک مردم برای داشتن یک شب شادمانه است


29 اسفند 1397. نويسنده: afsoonforootanخواننده آلبوم « بی شب به خیر تو »گفت : تلاش و هیجان همه مردم کشور برای داشتن یک شب شادمانه ارزشمند است .

مجید اخشابی در گفتگو با خبرنگار فرهنگی برنا درباره سنت های شب یلدا اینگونه گفت : یلدا یکی از زیباترین سنت های موروثی ما ایرانی هاست که از روزگار و اعصار گذشته به ما رسیده و ما وارث آن هستیم و چه خوب است ما به این بهانه کنار هم جمع شده و لحظات را با قدردانی از اینکه در کنار هم هستیم به بهترین شکل سپری بکنیم. 

وی افزود : بدیهی است که بر همه ما ایرانیان فرض است که این سنت ها را تداوم ببخشیم و به نسل بعدی منتقل کنیم و بدانیم که این سنت ها هستند که اتحاد ، انسجام و همدلی ما را گسترش داد و باعث می شود که ما افکار و شادی های مشترک داشته باشیم. 

وی گفت:  علی رغم اینکه در سالهای اخیر به این سنت ها بی توجهی می شد و ضرورتی برای پاسداشت آنها دیده نمی شد ، اما امروزه مردم از طریق رسانهها و فضاهای مجازی و وسایل ارتباطی این سنت ها و اداب را به جهانیان معرفی می کنند.

این خواننده موسیقی تلفیقی خاطر نشان کرد :یلدا باید ارج نهاده شود و مهمتر از آن این است که بدانیم چه چیزی بهتر از اینکه همه ایرانیان در کنار خانواده خود باشیم  و شادی های ماندگار  را برای هم رغم بزنیم.

تلاش و هیجان همه مردم کشور برای داشتن یک شب شادمانه ارزشمند است .

وی افزود: امیدوارم که مسئولین و نهادهای فرهنگی هم به تمام سنن و آدابی که در فرهنگ ما وجود دارد و نهادینه شده توجه بکنند و در حقیقت تلاش بکنند که هویت های ایرانی ما صرفاً در غالب شعار و کلام  نباشد و فرهنگ ما فرهنگ واقعی ایرانی باشد . 

مجید اخشابی در پایان از پیشنهادهای مختلف به او در سپری کردن شب یلدا گفت : فقط برنامه های اجرایی می تواند موجب شود که من نتوانم در کنار خانواده باشم .

منبع: خبرگزاری برنا
(با تشکر از خانم زهره محمدزاده برای ارسال مطلب)

بازگشت