صفحه اصلي > خبرها / مطالب و مقالات / علم و آموزش > اخبار علمی: کوتاه از جهان علم و فناوری3

اخبار علمی: کوتاه از جهان علم و فناوری3


29 تیر 1393. نويسنده: mozhdeh.nasiri
اخبار علمی: کوتاه از جهان علم و فناوری3

توليد ابري سياه تر از سياهچاله

ايسنا-محققان انگليسي نوعي ماده جديد به نام «ابرسياه» توليد کرده اند که سياه تر از يک سياهچاله است.اين ماده تمامي نور به جز 0.035 درصد آن را جذب مي کند و اين در نوع خود رکورد جديدي به شمار مي آيد. ابرسياه براي استفاده در دوربين هاي نجومي، تلسکوپ ها و سيستم هاي اسکن کننده مادون قرمز توليد شده است.

دستاورد محققان ايراني براي تعيين ترکيبات شيميايي در گوشت مرغ

ايسنا-محققان دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهر ري، موفق به ساخت نانو جاذبي شده اند که قادر به تعيين ترکيبات مضر و سمي در گوشت مرغ است، اين نانوجاذب به دليل برخورداري از خاصيت مغناطيسي به راحتي قابل بازيابي و استفاده مجدد است.تعيين سولفاميدها در گوشت مرغ از اهميت بالايي برخوردار است. استفاده غيرمجاز اين ترکيبات براي افزايش رشد مرغ، روز به روز بيشتر مي شود. محققان در يک طرح، نانوجاذبي توليد کرده اند که قادر به جذب اين ترکيب از نمونه هاي گوشت مرغ براي تعيين ميزان مورد استفاده شده است.

آيفون 6 هرگز خش نمي افتد

فارس-منابع خبري اعلام کردندکه آيفون 6 هرگز خش نمي افتد و شفافيت ظاهري خود را هميشه حفظ مي کند.نمايشگرهاي آيفون 6 از جنس ياقوت کبود است که در برابر ضربه، خش و گردوخاک به شدت مقاوم است.محققان با استفاده از چاقو و انواع کليد به جان آن افتاده، اما نتوانسته اند کوچک ترين خش يا آسيبي به روکش ياد شده، وارد کنند.

تولد دختری بدون بینی
فارس-«تسا ایوانز» 17 ماهه هیچ حس بویایی و یا سینوس ندارد؛ بیماری وی کاملاً مادرزادی و بسیار نادر است و بر اساس گزارشات مقامات پزشکی فقط 40 مورد از این نوع بیماری وجود داشته است.
با وجود اینکه تسا هیچ حس بویایی و هیچ سینوسی ندارد اما در این وضعیت می‌تواند سرفه و عطسه کند و حتی سرما بخورد.
به گفته مادر این دختر بچه، با وجود همه این مشکلات، همیشه در چهره وی لبخند است.
پزشکان تلاش می‌کنند تا با عمل جراحی بتوانند مشکل این کودک را برطرف کنند.

بازگشت