صفحه اصلي > فتوگالری / روایت مصور > روایت مصور: دبـی و نمایـشگاه هوایـی 2013 به روایـت تصویـر

روایت مصور: دبـی و نمایـشگاه هوایـی 2013 به روایـت تصویـر


9 آذر 1392. نويسنده: mojgan.fateh
روایت مصور: دبـی و نمایـشگاه هوایـی 2013 به روایـت تصویـر

ایرشو یا به اصطلاح خودمون همان نمایش هوایی، یکی از بخش های مهم صنعت هوانوردی جهان است که همه ساله در نقاطی از کشورهای دنیا برگزار می شود که در این میان نمایشگاه هوایی پاریس از مهمترین آنها محسوب شده و افراد زیادی از سراسر جهان برای تماشا و خرید از این نمایشگاه ها به فرانسه می روند. کشور شیخ نشین امارات هم به یمن اقتصاد به اصطلاح درخشان خود، مدتی است نمایشگاه هوایی در دبی به راه انداخته و با نمایش انواع هواپیماهای جنگی، مسافربری، حمل و نقل، هلیکوپتر و حتی هواپیماهای سبک مشتاقان فراوانی را به کشور خود جلب کرده است.

فراموش نکنیم که این گونه نمایشگاه های هوایی علاوه بر جذب توریست، به دلیل حضور کارشناسان صنعت هوانواردی و خریداران هواپیما درآمد ارزی فراوانی به دست می آورد. افزایش قیمت نفت و سرعت گرفتن روند رشد اقتصادی کشورهای حوزه خلیج فارس از یک سو و موقعیت استراتژیک این منطقه در مسیر اروپا و آسیا از دیگر دلایل رونق صنایع هوایی کشورهای منطقه است.

به نقل از بازار خبر: در نخستین روز نمایشگاه هوایی دوبی که در فرودگاه آل مکتوم برگزار شده شرکت‌های هواپیمایی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، سفارش‌هایی به ارزش بیش از صد و پنجاه میلیارد دلار به شرکت‌های سازنده هواپیما دادند که در میان آنها شرکت آمریکایی بوئینگ اصلی‌ترین برنده بود. شرکت هواپیمایی امارات در قراردادی به ارزش 76 میلیارد دلار، صدو پنجاه فروند و شرکت هواپیمایی اتحاد ایرویز 169 فروند به مینی جومبوی 777 جدید به بویینگ به ارزش بیش از پنجاه و دو میلیارد دلار سفارش دادند. هم‌چنین امارات پنجاه فروند ایرباس آ380 و اتحاد ایرویز رقیب داخلی امارات 87 فروند هواپیمای ابرباس به این شرکت اروپایی سفارش دادند.

نخستین روز سیزدهمین نمایشگاه هوایی دبی 543 فروند هواپیما به ارزش 219 میلیارد دلار سفارش دریافت کرد. به این ترتیب سفارش های خرید در اولین روز نمایشگاه هوایی دبی 2013 از کل سفارش های خرید نمایشگاه هوایی قبلی دبی در سال 2011 که 63 میلیارد و سیصد میلیون دلار بود فراتر رفت. آنچه در ادامه ایمیل شاهد خواهید بود تصاویری از گوشه هایی از این نمایشگاه است که امیدواریم مورد پسند شما دوستان قرار گیرد.
بازگشت